Konser | Emir Aksoy Etkinlik Tarihi : 24-05-2018

Emir Aksoy Konseri, 24 Mayıs Perşembe 19.30'da Antalya Kültür Sanat'ta...

Biletleri AKS gişelerinden temin edebilirsiniz.

Sanatçı Emir Aksoy, Antalya Kültür Sanat'ta üçüncü konserini gerçekleştirecek. Müzisyen her iki konserde de çalıp söylediği bestelerinin büyük kısmının yanı sıra bu kez repertuvarına sözlerini, hikâyelerini ve altında imzası bulunan ekibi önemli bulduğu şarkıların yorumlarını serpiştirmeyi tercih ediyor. Bu sayede sadık dinleyicilerine önceki iki konserden biraz daha farklı bir seçki sunmayı planlayan Aksoy, Antalyalı müzikseverlere huzur başta olmak üzere farklı duyguları paylaşacakları bir gece yaşatmayı amaçlıyor.

Emir Aksoy: 1988 yılında Antalya'da doğdu. Namık Kemal İlköğretim Okulu ve Adem Tolunay Anadolu Lisesi'ni tamamlayan Aksoy, 2005 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişikiler Bölümü'nde eğitim almak üzere İstanbul'a yerleşti. Üniversite, iş hayatı ve müzikle dolu dolu geçen 12 yılın ardından 2017'nin Mayıs ayında eşiyle birlikte tekrar Antalya'ya yerleşen Aksoy, uzun yılların ardından Antalya'daki dinleyicileriyle bağlarını tekrar güçlendirmenin heyecanını yaşıyor.

1998 yılında kurulan ilk grubu Zebani'den bu yana Aksoy sırasıyla Adem Tolunay Anadolu Lisesi Okul Orkestrası, Kallavi, TRT İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Gençlik Korosu, Emir Bey, Boğaziçi Üniversitesi Türk Müziği Kulübü Korosu ve Sakareller başta olmak üzere pek çok müzik projesi ve topluluğunda kurucu, solist, korist veya gitarist olarak yer aldı. Emir Bey'in ardından 2014'ten bu yana müzikal yolculuğuna kendi adı altında "Emir Aksoy" olarak devam eden sanatçı on yıldan fazla zamandır biriktirdiği bestelerini, sevdiği diğer şarkılarla birlikte bazen tek başına bazen de değerli müzisyen dostlarıyla beraber icrâ etmekten büyük mutluluk duyuyor.

şehrinitanı