Antalya'da Mayıs Ayında Gidilebilecek 7 Etkinlik 03-05-2018 tarihinde eklendi.

Festival ayı Mayıs

Antalya’da Mayıs, Yaz’ın habercisi, 30 derece sıcaklığı hissedildiği “Yaz’ın gelmesini gerçekten istiyor muyuz?” diye düşündüğümüz ay. Bu yıl Mayıs ayının 15’inden itibaren Ramazan ayına girmemiz dolayısıyla tüm etkinlikler biraz öne çekildi, bu sebeple Mayıs ayına festival ayı da diyebiliriz. Akra Caz Festivali, Antalya 9. Uluslararası Tiyatro Festivali, Yörük Festivali ve Dream of Color Fest gibi birbirinden eğlenceli birçok festival ile iç içe olacağız. En iyi opera gösterileri ve senfonik konserler, iyi oyunlar Mayıs ayında seyircisiyle buluşacak. Güzel bir ay geçirmenizi diliyor, sizi 7 etkinliğimizle baş başa bırakıyoruz.

Şehirdeki tüm etkinliklere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1- Akra Caz Festivali

Antalya’da ilk kez gerçekleşecek Akra Caz Festivali, 02 - 12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Akra Hotels Antalya’nın bahçesine kurulacak açık hava sahnesinde gerçekleşecek. Henüz biletlerinizi almadıysanız, Fazıl Say konseri hariç diğer etkinliklere bilet var. Kaçırmayın deriz.

Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

4 Mayıs - Electro Deluxe - http://www.biletix.com/etkinlik/VC304/ANTALYA/tr

5 Mayıs - Ceseria Evora Tribute - http://www.biletix.com/mekan/DL/ANTALYA/tr

11 Mayıs - Elif Çağlar Quartet - Ediz Hafızoğlu 'Nazdrave & Friends' - http://www.biletix.com/etkinlik/VC307/ANTALYA/tr

12 Mayıs - Dany Brillant - http://www.biletix.com/etkinlik/VC308/ANTALYA/tr

2- Romeo ve Juliet

Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin geçtiğimiz hafta prömiyerini yaptığı Shakespeare’in unutulmaz eseri Romeo ve Juliet, 3 – 5 Mayıs tarihlerinde Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde. Prömiyerini izleyen seyircilerin ayakta alkışladığı bale gösterisini kaçırmayın deriz.

3 Mayıs - http://www.antalyacityzone.com/etkinlik_Bale_romeo-ve-juliet_2012

5 Mayıs - http://www.antalyacityzone.com/etkinlik_Bale_romeo-ve-juliet_2013

3- Sinemada Kadının Varlığı

Antalya Kültür Sanat’ın Felsefe Konuşmaları etkinliği kapsamında, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. S. Ruken Öztürk. “Sinemada Kadının Varlığı”nı anlatacak.

Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

4-Go2night Music Festival

Antalyalı müzik severleri 6 Mayıs’ta daha önce Antalya’da daha önce gerçekleşmemiş bir festival bekliyor. Dünyanın en iyi kadın dj’lerinden Juicy - M'in ana dj performansı ile 10 DJ, 6 artist performans, etkinlikler, yarışmalar, Mc show, havai fişek, lazer, ses, ışık, su ve dans gösterileri ile 6 Mayıs Pazar günü saat 14.00 - 00.00 saatleri arasında Expo2016 Antalya Kır Aktivite Alanı'nda!

Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

5- Kafatası

Nazım Hikmet’in Rusya’da geçirdiği dört yılın ardından, ülkeye dönüşte yazdığı ilk oyunu ‘Kafatası’nı, oyunun rejisörü Engin Alkan, gerçeği algılama biçimimizin değişimi ya da değişmeyişi üzerinden sorguluyor. Gerçeğin nasıl inşa edildiğini ve aslında ne oluğunu tartışıyor. Kafatası, 8 Mayıs Salı günü saat 20.00’da Mall Of Antalya’da sahnelenecek.

Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

6- Antalya Uluslararası Tiyatro Festivali

Antalya 9'uncu Uluslararası Tiyatro Festivali, 17 Mayıs Perşembe “Günün Çorbası” müzikali ile başlıyor. 27 Mayıs Pazar gününe kadar sürecek festival, tiyatro severler için birçok atölye çalışmasını da barındırıyor.

Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

7- Leenane'in Güzellik Kraliçesi

Yaşı geçkin bir kız ve yaşlı annesinin gergin ilişkilerini konu alan Leenane’in Güzellik Kraliçesi adlı oyun, 18 Mayıs Cuma günü saat 21.00’daKonyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi’nde sahnelenecek.

Detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

Bonus- Zeytinpark

Antalya kent merkezinin en büyük yeşil alanı Zeytinpark, 6 yaşında ki çocuğunuz için de yetişkinler için de birbirinden özel etkinlikler düzenliyor. Çocuklar için doğa akademisi, büyükler için doğa yürüyüşleri ve Zeytinpark’ın muhteşem ürünleri ile kahvaltı seçenekleri, Zeytinpark’ı her daim ziyaret edilir kılıyor. Henüz ziyaret etmediyseniz hafta sonunda uğramanızı öneririz.

Zeytinpark ile ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

şehrinitanı