Konyaaltı'nda 'Köyüm Bisiklete Biniyor' Şenliği Gerçekleşti
Konyaaltı'nda 'Köyüm Bisiklete Biniyor' Şenliği Gerçekleşti 14-05-2018 tarihinde eklendi.

Konyaaltı Belediyesi tarafından 'Sürdürülebilir Eko-Turizm Projesi' kapsamında bu yıl 4'üncüsü düzenlenen 'Köyüm Bisiklete Biniyor' etkinliğinde yüzlerce kişi pedal çevirdi.

“Köyüm Bisiklete Biniyor” etkinliği, otomobil ve motosikletli jandarma ekiplerinin gözetiminde, Konyaaltı Belediyesi Çakırlar Kapalı Semt Pazarı’ndan başladı. Çakırlar, Bahtılı, Karatepe, Kır, Dağ, Zümrüt ve Doyran Mahallelerinden geçen 11 kilometre parkur Gökçam İlkokulu’nda son buldu. Gökçam İlkokulu bahçesinde düzenlenen ödül töreni öncesi bisiklet severlere Gökçam Mahalle Muhtarı Adem Yıldırım öncülüğünde bölge halkı tarafından hazırlanan pişi ve keşkek ikramı yapıldı.

Şenlik Sonrası Eğlenceye ‘Böcek’ de Dahil Oldu

İkramların sonrasında yöresel ses sanatçısı Ümran Gülcan sahne aldı. Köylü kadınları, profesyonel bisiklet kullanıcılarıyla birlikte davul zurna eşliğinde oynayarak renkli görüntüler oluşturdu. Oynayanlara Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’te eşlik etti.

Etkinlikler Gelenekselleşti

Konser sonrası konuşan Başkan Muhittin Böcek, ilk olarak etkinliğe katılan tüm annelerin Anneler Gününü kutladı. “Belediyemiz ve muhtarlarımız işbirliğiyle her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Köyüm Bisiklete Biniyor Şenliği’nin bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdik.” diyen Muhittin Böcek, köylü ile kentlinin bir araya geldiği bu etkinlikle amaçlarının genç-yaşlı, kadın-erkek herkese bisikleti sevdirmek olduğunu söyledi. Başkan Böcek, Konyaaltı Belediyesi olarak kırsal bölgelere yatırmalara devam edeceklerinin de altını çizdi.

Etkinlik sonunda sadece köylü vatandaşların dahil edildiği çekilişle şanslı isimlere 10'ar adet bisiklet, kask, eldiven ve aydınlatma aparatı hediye edildi. İlk kurayı çeken Başkan Muhittin Böcek şanslı isme bisikletini verdi.

şehrinitanı