Muratpaşa'nın STK Merkezi İşletmeye Alınıyor
Muratpaşa'nın STK Merkezi İşletmeye Alınıyor 15-05-2018 tarihinde eklendi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 1145 derneğe gönderilen tanıtım mektuplarıyla işletme plan hazırlıkları devam eden Muratpaşa Ortak Akıl Merkezleri Abdullah Sevimçok Yerleşkesi’nde son değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Yardımcısı Ferruh Tunç’un eşlik ettiği Başkan Ümit Uysal, Muratpaşa Ortak Akıl Merkezleri Abdullah Sevimçok Yerleşkesi’nin sivil toplum ve inovasyon merkezi, mutfak sanatları işliği, yeri ürünler bedesteni, kreş, AR-GE, AB Danışma ve Proje Ofisi’yle bir bütünlük arz edeceğini söyledi.

1145 Derneğe Başvuru Evrağı Gönderildi

Değerlendirme toplantısında, merkezin işletme planı hazırlıkları doğrultusunda İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı’nca 20 kategoride sınıflandırılan Muratpaşa’da faaliyet gösteren 1145 derneğe mektup ve başvuru evrakları posta yoluyla gönderildiği aktarıldı.

Başvuru Formlarının 1 Haziran’a Kadar İletilmesi Gerekiyor

Tanıtım mektubunda Sivil Toplum Merkezi’nde yer tahsislerinin Devlet İhale Kanunu ile Sayıştay kararlarına göre ihale usulüyle mümkün olduğuna vurgu yapıldığı belirtilirken, ihale kriterlerini belirlemek amacıyla dağıtılan başvuru formlarının 1 Haziran Cuma gününe kadar Turunç Masa’ya iletilmesi istendiği belirtildi. Bu bilgiler ışığında gerçekleştirilecek ihalenin tarihinin ayrıca derneklere bildirileceği de toplantıda dile getirildi.   

şehrinitanı