Antalya’nın Meşhur 7 Çorbacısı 29-03-2016 tarihinde eklendi.

Alkolden sonra içilebilecek en güzel şey, kelle paça çorbası dediğinizi duyar gibiyiz. Ya da havalar çok soğuktu ve üşüttün. Dert etme biz senin için en güzel ilacı biliyoruz. Gideceksin bir çorbacıya içeceksin mis kokulu işkembe çorbasını bir şeyciğin kalmayacak. Ah ah kelle paçanın çoktur seveni. Sevilmeyecek gibi de değildir.

1. Mevlana Çorbacısı

Antalya’nın 7/24 açık çorbacısıdır. Gece eğlence dönüşü canınız çorba çektiğinde, mutlaka işkembe çorbasını ve meşhur salçalı ekmeğini denemeyi unutmayın. Küçük bir hatırlatma, gece yiyeceğiniz salçalı ekmeği fazla kaçırmayın size kilo olarak geri dönebilir.

Adres: Antalya, Etiler, 07010 Muratpaşa/Antalya

2.Paçacı Şaban

Antalya’nın en eski çorbacısı, Paçacı Şaban sadece sabahları 06.00-12.00 saatleri arasında açık. Paçacı Şaban, lezzetli çorbalarını Tahılpazarı’ndaki duvarları eski Antalya’yı anlatan fotoğraflarla süslü küçük dükkanında yapıyor. Kelle paça, ayak paça ve beyin paça çeşitlerinin bulunduğu Paçacı Şaban’ın müdavini olacaksınız.

Adres:Antalya, Tahılpazarı, 07040 Muratpaşa/Antalya

3.Paçacı Şemsi

Taa sokağın başından gelir mis gibi sarımsaklı kelle paçanın kokusu. Antalya’nın en eskilerindendir Paçacı Şemsi. Simitli kelle paça, tuzlama, işkembe, tavuk çorbası, mercimek ve sakatat çorbalarını karışık olarak servis ediyorlar. Geceleri çok kalabalık oluyor yer bulamayabilirsiniz.

Adres: Merkez Şube: Balbey Mah. 418. Sok. Demirciler İçi 1/B Muratpaşa

Telefon: 0 242 247 50 73

Konyaaltı: Öğretmenevi Mah. Atatürk Bul. 3. Utku Apt. No:152/A
Telefon: 0 242 228 00 44

4.Paçacı Nevzat

Faydası sayılmakla bitmeyen kelle paça çorbasını bir de burada deneyin. Şirinyalı sakinlerinin son durağı ve vazgeçilmezidir.

Adres:  Antalya, Şirinyalı, 07160 Muratpaşa/Antalya

5.Kaleiçi Çorbacısı

Kaleiçi’nin müdavimleri burayı iyi bilirler. Gecenin kapanış noktası daima burasıdır. 

Adres: Kılıçarslan Mah. Yenikaı Sokak Kaleiçi/ Antalya

6.Nazar Çorba Kebap Pide Salonu

Çağlayan Mahallesi’nde oturanların iş çıkışı en çok uğradıkları yerlerden biridir. İş çıkışı ne de güzel gider şöyle sıcacık bir kase çorba…

Adres: Fener Mah. Tekelioğlu Cad. 1956 Sokak Oktay Apt. no:3 Muratpaşa/ Antalya

 
7.Meşhur Çorbacı Yunus

Ahatlı Mahallesi ve çevresindekilerin, öğle araları ve akşamları en uğrak noktası…

Adres: 75. Yıl Cad. Sanayi yol üzeri Ahatlı Mah. İşler Apt. no:112/A Kepez/ Antalya

şehrinitanı