7 Maddede Akdeniz Üniversiteli Olmak 03-10-2014 tarihinde eklendi.

Akdeniz Üniversitesi'ni tercih etmeyi düşünen arkadaşlarımıza referans olması ve hala okuyan ya da mezun olan arkadaşların biraz gülümsemesi için.

Şehrin girişindeki Atatürk maskı karşılayınca içinizde bir rahatlama hissediyorsunuz. Bu şehrin cehenneme komşu olduğunu düşünebilirsiniz. Türkiye'nin magmaya en yakın noktası. Denize girmek için kıyafetlerinizi getirmeyi unutmayın. 

1- Cehenneme Merhaba

Şu şehrin üzerinde gördüğün, bildiğin buhar. Böyle bir buharın içerisine giriyorsunuz. Eylül ayının başı kayda geldiniz böyle bir buharın içine düştünüz değil mi? Geçmiş olsun. Cehenneme hoş geldiniz. Şehre ilk geldiğinde üzerinde olan terleyen gömleği yıkamayanlar biliyoruz. Hatıra kalsın diyeymiş. Yıkasam bir daha terler dediler. Harbiden terler.

2- Meltem Üst Geçit

Burası siz yürürken hep sallanır. Korkmayın. Yıllardır yıkılmadı. Efsanedir Meltem üst geçit. Üst geçidin altında buluşursunuz mesela. Ya da burada aşık bile olabilirsiniz. Durma devam et. Biz çok fazla anlatmayalım, siz kendiniz tecrübe edin.

3- Portakal Değil Onlar

Kampüse girdin, bir baktın yolun ortası portakal ağaçları ile dolu. Atladın kopardın bir tane soymak için dişlerini geçirdin. Let the ızdırap begins.
Yeme onları yeme. Portakal değil onlar turunç. Reçelini falan yapıyorlar ama o da ızdırap. Yedik biz ondan biliyoz.

4- Can Simidi

Olbia'dan bahsetmişken burayı atlamamalıyız. Can Simidi. En ucuz nasıl karnımı doyururum bu kampüste diyorsanız, işte burada doyurursun. Açık kumru isteyin, üzerine fesleğen sosu dökseniz de dökmeseniz de karnınız doyar. Afiyet olsun.

5- Şenlikler

Akdeniz Üniversitesi'nin meşhur şenliklerinden bahsetmeden olmaz. Eskiden Benny Benassi'nin geldiği şenlikler bunlar. Bir bira markası tırını getirip 1 liradan bira satmış diye duyumlar da var. Şimdilerde daha sönük geçiyor ama üniversite nüfusu arttıkça yine de eğlenceli oluyor. İyi eğlenceler. 

6- Kaplumbağalar

Ne alaka dediğinizi duyar gibiyiz. Demeyin lütfen. Bu fotoğrafta gördüğün kaplumbağadan kampüsün her yerinde görebilirsiniz. Hayvanat bahçesi mi burası demeyin. Çok tatlı hayvanlardır. Kampüsten alıp beslemeye başlayanlar da biliyoruz biz. :)

7- Kampüsün Denize Kıyısı Yok

Görselde görülen kampüsün deniz kıyısı aslında yok. Akdeniz Üniversitesi'ni tercih etmeden önce bu krokiye bakılıyor diye böyle bir uyarı yapalım dedik. Kampüs denize çok yakın evet ama dibinde değil. Kampüsten 20 dk yürüyerek Konyaaltı Plajı'na ulaşabilirsiniz. 

şehrinitanı