Antalya’nın En İyi 7 Burger Restoranı 01-01-2014 tarihinde eklendi.

Eskiden sadece büfeden ya da fast food zincirlerinden alınabilen hamburger, son yıllarda en şık sofralara teşrif etti. Yeni nesil hamburgerciler müthiş yaratıcılıklarıyla, artık gastronomi hayatımızda. Biz de karamelize soğanla etin uyumundan damaklara bayram ettirdiği, hazırlanışından lezzetine her şeyi farklı yeni hamburgercileri derledik.

1- Route Burger House

Şirinyalı Mahallesi, Sealife Otel yakınında ve Kültür Mahallesi’nde şubeleri bulunan Rote Burger House’ta da, hamburger köfteleri ev yapımı. Hazırladığı hamburger köftelerinde iddialı olan mekanın baharatlı patatesi de en az hamburgerleri kadar meşhur. Şimdiden afiyet olsun :)

2- XL Burger

Kendisini ‘İyi burger’olarak tanımlayan XL Burger, ‘kendi burgerini kendin yarat’ seçeneği sunuyor. Köftelerin hazır değil günlük yoğurulduğu mekanda, XL Burger’in ev yapımı burger olarak adlandırdığı birbirinden farklı köftelerle dilediğiniz malzemeleri bir araya getirerek, karnınızı doyurma imkanı buluyorsunuz. Şimdilik; Altınkum, Fener, Şirinyalı ve MarkAntalya’da yer alan XL Burger’in, Antalya’nın birçok semtine daha yayılacağı konuşuluyor. Ayrıca, mekanın bir önemli ayrıntısı da limitsiz içecek sunması..Şimdiden afiyet olsun :)

3- Zilli Öküz Homemade Burger

‘Daha önce hiç hamburger yediniz mi?’ sorusuyla yola çıkan Zilli Öküz Homemade Burger’in Antalya’da 7 şubesi bulunuyor. Kültür, Meltem, Akdeniz Sanayi, Konyaaltı, Özdilek AVM, Migros AVM ve Akdeniz Üniversitesi’nde şubesi bulunan mekanın kalitesi, açtığı şube sayısıyla da doğru orantılı. Birçok menü çeşidinin yer aldığı Zilli Öküz Homamade Burger’de fiyatlar da her keseye uygun, üstelik annelerimizin hazırladığı köfte tadıyla. Şimdiden afiyet olsun :)

4- Craft Burger

Şirinyalı Mahallesi’nde yer alan Craft Burger’de hamburgerin tadına o kadar güzel ulaşıyorsunuz ki, mekanın neden başka yerde şube açmadığı insanın kafasına takılıyor. Ev yapımı köftelerine ekledikleri birbirinden taze aperatiflerle hamburgerinizi yerken mutlu oluyorsunuz. Craft Burger’in sosyal medya hesaplarında da bir tane olumsuz yorumun yer almaması mekanın kalitesini ortaya koyuyor. Kilosuna dikkat edip hamburgerden vazgeçemeyenlerdenseniz, size lezzetli bir önerimiz var sporcu hamburgerini deneyin, pişman olmayacaksınız. Ayrıca mekanın hamburger ekmeği de diğer yerlerden biraz farklı. Şimdiden afiyet olsun :)

5- Burger Sound

Çünkü müzik ruhun gıdasıdır. Hayatın acı- tatlı tüm tatları müziğin kalbini oluşturur. "Bu nedenle lezzetlerimize fenomen sanatçıların isimlerini verdik. J. Hendrix, Zeki Müren, Eric Clapton, BB King bu isimlerden sadece birkaçı… Lezzet kavramını, uluslararası araştırmalar, deneme yanılma yöntemi ile geliştirdiğimiz ev yapımı soslar ve butik seçilmiş etler ile harmanladık. Sonucunda ise sizin için “ses getiren lezzetler yarattık.” der mekan sahipler. Biz gittik gördük, kocaman hamburgerleri tam 'yeme de yanında yat' kıvamında.Eski Lara yolu ve Dedeman'da şubesi bulunan Burger Sound, gitmeye değer. Şimdiden afiyet olsun :)

6- Ottobros Burger

Işıklar Caddesi'nde yer alan Ottobros Burger, ‘Aradığınız Gerçek Burger Lezzetinin Keşfine Çıkmaya Hazır mısın?’ sorusuyla size daha önce yediğiniz hamburgerlerden daha farklı lezzetler sunuyor. Ottobros’ta ev yapımı köfteyi tercih edenlerden, bu mekanın farkı burgerin yanında o kadar farklı aperatifler sunuyor ki; Örneğin, specialotto burgerin içinde patlıcan beğendi var. Ayrıca, Ottobros’ta sosyal medyada kötü yorumu olmayanlardan, birde enfes burgeri en hızlı şekilde sunuyor. Hızlı servisi de tadı kadar memnun ediyor. Şimdiden afiyet olsun J

7- El Burger Handmade

Sinan Mahallesi'nde yer alan El Burger Handmade, ‘Biri eşsiz hamburgerin adresini mi sordu?’ sorusuyla karşımıza çıkıyor. Bu mekanın en önemli farkı, yiyeceğinizi eldivenle birlikte vermeleri. Hamburger yerken malum birçok yerimiz batıyor, eldivenleri takınca korkusuzca yemeğimizin tadına ulaşıyoruz. El Burger Handmade’nin de köfteleri el yapımı, ayrıca soğan halkaları ve tüm sosları da enfes. Denmeye değer, şimdiden afiyet olsun :)

şehrinitanı