Antalya'da 50 TL İle Yapabileceğiniz 7 Şey 27-02-2015 tarihinde eklendi.

Biz öğrenciler ay sonunu getiremeyen bir kitleyiz ve bursların alındığı o ilk günlerden; zengin havası estirdiğimiz günlerden eser kalmadı. Sarsılın bir kendinize gelin; hala yaşama şansınız var. Alanlarında en leziz ve cep dostu mekanlar buralar, keyfini çıkarın.

1-Olbia Can Simit’te Zeytin Ezmeli Sıcak Susam Kokusu

Öğrenci dostu kahvaltının adresidir Can Simit. Hem ucuz hem bol çeşit. Bir fesleğenli simidi var kii sormayın gitsin. 5 Lira ile kahvaltıyı hallettik ama çok yemeyin bugün deneyeceğiniz muhteşem tatlar var. 

2-Ev Ortamı Megapol'de Film Keyfi

‘6 Liraya sinema mı olur ?’ demeyin, burada olur. Küçüktür biraz salonları ama bir filme 15 lira vermekten kurtarır. Etti 11 lira, güne karlı başladık. :)

3-Wafflese7en'de Kendinizi Kaybedin

Antalya’da waffle yapan en iyi yerlerden biri. 10 liraya waffle’ın en mükemmel haline, envai çeşit sosu ile meyvelerin bu haline bayılacaksınız. Yerini bilmeyenler için: Işıklar Cender Otel’in sol çaprazında. 21 lira harcadık, çok gibi sanki. Neyse ki 50 liraya kadar yolumuz var. :)

4-Dondurma Dükkanı'nda Külahınızın Üstüne Kaçak Kat Çıkın

Artık dondurmanın yazı kışı yok. Zaten rengarenk dondurmaları görünce hayır diyemeyeceksiniz. Buranın öne çıkan özellikleri de hem doğal meyvelerden yapılıyor olması hem de meyvenin tadının buram buram dondurmada hissedilmesi. Üstelik topu 1 lira. Daha bir şey demeye gerek var mı ? :) 2 toptan hesaplıyoruz çok yemeyin hasta olursunuz aman dikkat. 

5-Piyazcı Sami'de Tabak Sünnetleyin

Antalya’nın meşhur yiyecekleri sıralamasında en birinci gelir piyaz. Her yerde yapılır ama her yerde yenmez maalesef. Valilik Binası’nın orada, sahaflar sokağındadır Piyazcı Sami. 7-9 lira arasında değişen fiyatlarıyla enfes piyaz yaparlar. Yolunuz buraya düşmese de düşürtün, burada piyaz yemedim demeyin. :) Bunu 7 lira olanından hesaplayıp direk 30 liraya tamamlayalım.

6-Cafe Çello'da Sıcak Şarapla Instagram'a Fotoğraf Atın

Karaoğlan Parkı’ndan Kaleiçi’ne girerken, İskele Meyhanesi’nin hemen yanında bulunan Çello Cafe’nin sıcacık bir ortamı vardır; hani şu huzur, sakinlik veren cinsten. Sıcak şarabın dışında çeşit çeşit bitki çayları da tercih edilebilir. Gerçi bu cafede her şey tercih edilebilir, biz gittik, gördük, çok beğendik her şeyini. :) Fiyatları da ortamına göre dibe vurmuş durumda: Sıcak şarabın kadehi 10; bitki çaylarının demliği 5 lira. Sıcak şaraptan girdik, sıcak şaraptan hesaplayalım; 40 lira harcadık. 

7-Karaalioğlu Parkı'nda Sıcak Kestane (Üzerine Çikolata Dökebiliyorsanız Offf!)

Kış mevsiminden ötürü biz kestane dedik; şöyle sıcak sıcak, 5 lira olanından. :) Ancak bu manzaraya karşı başka bir şey yiyip içme tercihi size kalmış elbette. Yeterki deniz olsun karşınızda, yeterki deniz kokusu olsun burnunuzda. :)

Toplamda 45 lira harcayarak dolu dolu bir geçirdiniz. Ne de güzel oldu :)

şehrinitanı