Antalya'da Gidilecek 7 Kahvaltı Mekanı 21-10-2014 tarihinde eklendi.

Ne demiş büyük üstat Cemal Süreya “Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı”.

Biz de sizin için Antalya'da kahvaltı yapılacak 7 mekanı bir araya getirdik. Afiyet olsun. smiley

1- Börekçi Tevfik

Antalyanın meşhur serpme böreğinin 85 yıllık adı börekçi Tevfik. Haftasonları kahvaltınızı börekle onurlandırmak istiyorsanız Tevfik Usta'nın enfes böreklerini denemenizi tavsite ederiz.Şimdiden afiyet olsun :)

Küçük bir not ekleyelim başka yerde şubesi yok.

Adres: Sinan Mh. 1255SK. Ay İş Hanı No:22 Antalya

Telefon:(0242) 241 5813

2- Nar Beach Bistro

Antalya’da kalite denince akla ilk gelen mekanlardan biri olan Nar Beach Bistro, kahvaltı çeşitleriyle de meşhur.  Müşterilerinin “Falezlerinin üstüne kurulmuş cennet bahçesi” olarak tanımladığı mekanda; serpme kahvaltı, krepli kahvaltı vb. birçok kahvaltı çeşidi  yer alıyor. Krepli kahvaltının yanında verdikleri nutella ve peynir çeşitleri, tatlı bir kahvaltı yapmak isteyenler için ideal. Kahvaltının ardından manzarasına kolay kolay veda edemeyeceğiniz yer için, şimdiden afiyet olsun J

Adres: Muratpaşa Mahallesi, Konyaaltı Cd., 07050 Muratpaşa/Antalya

Telefon: (0242) 247 68 68

3- Kevser Irmağı Gözleme Evi

Kahvaltı deyince aklımıza Çakırlar geldiğinden, listemizde Çakırlar’a ait bir mekan mutlaka olmalıydı. Çakırlar, insanın yeşille baş başa kalmak istediğinde soluksuz gittiği yerlerin başında geliyor fakat bazen gittiğimiz mekanlarda ‘keşke buraya gelmeseydik, bir daha buraya gelmeyelim’ gibi düşüncelere de kapılabiliyoruz. Tam bu noktada; Kevser Irmağı Gözleme Evi, her defasında bıkmadan kapısını çalabileceğiniz bir yer. Yaz Kış Pazar günleri açık olan mekan, Kış mevsiminde çadırlarına elektrik sobası yerleştirerek müşterilerinin üşümesini engelliyor.  Peki biz ne yiyelim diyecek olursanız, bazlama, gözleme, katmer, yaptıkları her ürüne kefiliz. Serpme kahvaltılarında tereyağı, kaymak, bal birçok aradığınız çeşit var,dilerseniz mekanın içinde sıcak sobanın yanında da kahvaltınızı yapabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun :)

Adres: Saklıkent yolu Doyran beldesi

Telefon: 0532 767 78 39

4- Order Cafe Bistro

Order Cafe, Atatürk Parkı’nın içinde yer alan denize nazır mekanlarımızdan. Hafta sonu sunduğu açık büfe kahvaltısı, kahvaltıda bolca yeyip akşam saatlerine kadar yiyecek tüketmek istemeyenlerin tercihi olabilir. Açık büfe kahvaltısında tüm ürünler çeşit çeşit yer alırken, kaliteli ürünleri tüketeceğinize emin olabilirsiniz. Denize nazır, istediğiniz tüm ürünleri bulabildiğiniz bir açık büfe, birde sevdikleriniz varsa yanınızda daha ne olsun. Şimdiden afiyet olsun :)

Adres: Muratpaşa Mahallesi, Antalya, Bahçelievler Mh. konyaaltı caddesi atatürk parkı

Telefon: (0242) 248 05 06

5- Kepez Macera Ormanı

Kepez Macera Ormanı, Kepez üstü dediğimiz alanda doğayla iç içe bir yer. Ailecek gideceğim, çocuklarım aktivite de yapabilsin, şahane bir kahvaltı yapmak istiyorum diyenleri duyar gibiyiz. Adı üstünde macera ormanı olan mekanda;  çocuklar macera parkurlarında yetkililer gözetiminde enerjilerini harcayabilir ve at binebilirler. Kepez Macera Parkı’nda da serpme kahvaltının yanı sıra buraya özel bir pişi yapılıyor ki sormayın, ancak tadınca anlayabilirsiniz. Evde yapmaya üşendiğimiz  hamur işlerini kahvaltıda tüketebileceğimiz ender mekanlardan, kahvaltı sonrası çocuklar oynarken siz de Antalya manzarasına karşı kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun :)

Adres: Erenköy mah. Macera Ormanı 07010, Kepez

Telefon: (0242) 251 08 54

6- Varuna Gezgin Cafe - Antalya

İstanbul, Ankara, Eskişehir ve İzmir'de ki şubelerin ardından Antalya'ya şubesi açılan Varuna Gezgin Kafe, Antalya'nın en eski yerleşim yerlrinden biri olan Kaleiçi'nde müşterileriyle buluşuyor. Haftasonu hava güzel Kaleiçi'nde bir tur atarım, Varuna Gezgin'in müthiş konseptinde kahvaltımı da yaparım diyenlerdenseniz, sizi içinde süt reçelinin bile bulunduğu enfes bir serpme kahvaltı bekliyor. Kahvaltının çok uygun bir fiyatta olması ise hepimizi memnun edecek cinsten, kafenin Antalya'ya özel açtığı facebook sayfasından kahvaltı fiyatlarına göz atabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun :)

7- Big Man

Eski Lara Yolu’nda yer alan Big Man Lara, girişinde büyülüyor sizi. Yeşillikle iç içe olan mekanın girişi, deniz manzarasıyla karşılıyor. Antalya’da yaşayan insanlar olarak denize olan sevgimiz aşikar ama yer zaten Falez Parkı ile iç içe, denize karşı banklarda da oturabilirim diyorsanız; size Big Man Lara’nın, bu mekanına özel Köy Kahvaltısı’nı öneririz. Menülerinde kahvaltıya dair birçok seçenek yer alıyor ama özellikle Köy Kahvaltısı iki kişiyi doyurabilecek kadar çok çeşit içeriyor. Biz sizlere köy kahvaltısının yanında peynirli omlet de önerebiliriz, sonrasında mekanın aşçısından tarifi öğrenmek isteyebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun :)

Adres: Şirinyalı Mahallesi, Lara Cd. No:56, 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon: (0242) 316 13 88

şehrinitanı