Antalya'da Mutlaka Gitmeniz Gereken 7 Kebapçı 27-03-2018 tarihinde eklendi.

Kebap hassas konu sadece Antalya’da değil kebabıyla meşhur Adana ve Urfa’da da her restoranda yenmez. Antalya kebabıyla anılmasa da, şehir çok iyi kebap restoranlarına sahip. Sizi kebap için başka şehre yolcu ettirmeyecek, sizin için kebabı en leziz hale getiren 7 mekanı listeledik. Şimdiden afiyet olsun.

1- Uğur Ocakbaşı

Adana kebabıyla meşhur Uğur Ocakbaşı, mekanda yemeklerin tadına bakan her müşterisinin uğrak noktasına getirdiği yer. Kebap ikramı, servis elemanlarının güler yüzlülüğü ve tabi ki lahmacunu. Belki de Antalya’da en iyi lahmacunu burada yiyebilirsiniz.

Adres: Pınarbaşı Mah., Atatürk Blv., Şükrü Kaymaz Apt., Konyaaltı

Telefon: 0242 229 12 42

2- Kolcuoğlu Restaurant

Kendisini ‘Metrelik kebabın mucidi’ olarak tanıtan Kolcuoğlu Restaurant’ın kuruluş yeri kebabıyla meşhur Adana ve kuruluş yılı 1910. Bu bilgilerden mekanın kalitesini tahmin edersiniz, kebabın her çeşidini barındıran mekanda özellikle ‘Ezme usulü Adana kebap’ı öneririz.

Adres: Arapsuyu Mah., 603 Sk., No:2 Konyaaltı – Minicity Yanı – The Corner Park Hotel Altı

Telefon: 0242 230 01 01

3- Paşa Bey Kebap

Işıklarda eski stadyumun hemen karşı sokağında yer alan Paşa Bey Kebap, yöresinden getirdiği etleri usulüne uygun ustalıkla pişiriyor. Sosyal medyada Antalya’nın en iyi kebapçılarından biri olarak tabir edilen mekanda bizim için de patlıcan yatağında Adana kebabı ve Alinazik yiyin.

Adres: Gençlik Mah., 1319 Sok., No: 4, Muratpaşa

Telefon: 0242 248 19 19

4- Sıralı Kebap

Torosların eşsiz manzarası ile gözünüzü doyuran Sıralı Kebap, sıra lezzete geldi mi çıtayı Ufo kebabı ile uzaya çıkarıyor, kebabın zırhlanmış özel baharatlanmış eşsiz lezzetiyle 2 kişi rahat rahat doyarsınız. Ayrıca alışılagelmişin dışında özel kebaplar hazırlayan mekanda, farklı tatları denemenizi öneririz.

Adres: Çağlayan Mah., Eski Lara Yolu, No:419

Telefon: 0242 323 21 23

5- Koç Cağ Kebap

Kebapçı listesinde gözünüz cağ kebabı aradı tabi, Antalya’da en iyi cağ kebabını yiyebileceğiniz yer ‘Koç Cağ Kebap.’ Ama dikkat edin, yirminci dürüme geldiğinizi fark edemeyebiliyorsunuz. Kebapları ne kadar yediğinizi fark edemeyecek kadar lezzetli açıkçası…

Adres: Çağlayan Mah., Bülent Ecevit Blv., Alya Avm, Muratpaşa

Telefon: (0242) 324 33 03

6- Urfa Sofrası

Acılı içli köftesi ile başlayıp Urfa kebap ile lezzet yolculuğuna devam edin ve yolun sonunda kendinizi künefe ile ödüllendirin. Urfa Sofrası’nın birde Haşhaş Kebap’ı var ki Lara’dan Uncalı’ya girmeye değer.

Adres: Uncalı Mah., Çamlık Cad., No: 103, Konyaaltı

Telefon: 0242 229 63 63

7- Sultanyar Kebap

Sultanyar Kebap, lezzet konusunda yıllardır ödün vermeden kebabı Urfa usulü ile pişiriyor. Bir Viranşehir kebabı yapıyor ki tadını unutmak mümkün değil. Özellikle Pazar günleri yer bulmak için sırada beklemeniz gerekiyor.

Adres: Yeşilbahçe Mah., Metin Kasapoğlu Cad., Küçükkaya Sit., No: 30

Telefon: 0242 326 63 63

şehrinitanı