Antalya'da Mutlaka Gitmeniz Gereken 7 Meyhane 09-10-2014 tarihinde eklendi.

Son yıllarda sayısı iyice artan meyhaneler arasından bu listeyi yapmak gerçekten zor oldu. Burada yer alanlar "Gel kardeşim bir dertleşelim" diyenlerin, ya da bir akşam tek başına içmek isteyenlerin aradıklarını bulabileceği mekanlar. Gitmediğimiz mekanı yazmadık. Bu listeyi yapmak için de oldukça fazla mekana gittiğimizi söyleyebiliriz. Hatta o kadar çok gittik ki, alkolü fazla kaçırıp ertesi gün işe gidemediğimiz günler oldu. Aman siz dikkat edin. Buyurun listeyi inceleyin. :) 

7- Rembetiko Meyhane

İsminden de anlaşılacağı gibi Kaleiçi'nin bu keyifli mekanında Yunan ve Ege müzikleri çalınıyor. Harika mezeleri ve yemeklerine de bayılacaksınız ama buranın en güzel yönü samimi ortamı. Mutlaka bi uğrayın. 

Adres: Kılıçarslan Mahallesi Fırın Sokak No:6 Kaleiçi - Antalya
Telefon: 0506 763 28 26

 

6- Kalender Meyhanesi

Kısa bir sürece önce açılmış olmasına rağmen Konyaaltı'nda meyhane denince ilk akla gelen isimlerden biri haline gelen Kalender, aşk acısı, etli yaprak sarması ve pastırmalı sıcak humusu gibi birçok leziz mezesiyle damakları şenlendiriyor. 

Adres: Gürsu mh. Atatürk bulvari no:160 Konyaaltı/Antalya
Telefon: 0532 307 20 23

5- İsyan Meyhane

Son yılların ünlü mekanlarından İsyan Meyhane’ye girdiğiniz anda Karadeniz’den ezgiler ve balık ağları ile süslenmiş, mekanda mutlaka denemeniz gereken şey tabii ki de hamsi. Gitmeden önce ise mutlaka rezervasyon yaptırın. Zira öyle bir anda giderseniz, kapıdan balığın kokusunu alıp geri dönmek zorunda kalabilirsiniz.

Adres: Tuzcular Mahallesi, Paşa Camii Sokak Kaleiçi
Telefon: 05355836253

4- Dolma Meyhane

Güzel bir sokak meyhanesi. Açık büfe mezeleri ve fasıl programı ile fark yaratan Dolma Meyhane ara ara ünlü isimleri de ağırlıyor. Neden sokak meyhanesi diye soracak olursanız, yaz akşamları sokaktaki masalarda geçen fasıl akşamları gerçekten şahane.

Adres: Kılıçarslan Mahallesi, Yeni Kapı Sokak Kaleiçi
Telefon: 0536 430 02 11 - 0554 835 45 17

 

3- Ayyaş Meyhane

Kışları varil soba ile ısıtılan iç mekânın duvarlarını Hayyam'dan Nazım Hikmet'ten dörtlükler süslüyor. Ayyaş'ta masaya oturduğunuzda midye dolma, kalkmadan da meyve tabağı ikramı yapılıyor. Ayyaş'ın mutfağından çok çeşitli meze çıkıyor. Bunların arasından mücver, Arnavut ciğeri, Giritli hibeşi, emir dolması ve yaprak sarma dikkat çeken lezzetler arasında. Ağırlıklı olarak canlı müzik yapılan mekânda sanat müziğinden arabeske uzanan bir repertuvar bulmak mümkün. Özellikle yaz aylarında dış mekânda yer bulmanın zor olduğu Ayyaş Meyhane, en son müşteri kalkana kadar açık kalıyor.

Kılıçaslan mah. Hamam sok. No:16 Kaleiçi 
Telefon : 05427836164

2- Kaleiçi Meyhanesi

Eskiden beridir bir eğlence merkezi kimliği taşıdığı bilinen Kaleiçi, Kaleiçi Meyhanesi ile Modern Meyhane konseptiyle buluştu. Son yıllarda envai çeşit balık ve deniz ürünüyle zenginleşen Antalya mutfağı lezzetlerinin bulunabileceği meyhanede, ayrıca Antalya menşeili çilingir sofrası klasikleri hibeş, şakşuka, piyaz mutlaka denenmesi gereken mezelerden. Deniz ürünlerinden ızgara kalamarda iddialı olan mekan, yeni olmasına rağmen Antalya'da meyhane denildiğinde akla gelen ilk yerlerden olmayı başarmış. 

Balık Pazarı Sokak Selçuk Mah. N:14 Kaleiçi, Antalya 
Telefon : 05456394263

1- Bi' Büyük Meyhane

Sahibelerinin deyimi ile “Yeni nesil, eski adap meyhane”. Neden böyle denmiş diye soracak olursanız biraz açıklayalım gerisini gidip yerinde görün. Bu meyhanede masalar, sandalyeler mekan iç tasarımı her şey yeni nesil. Misafire hürmeti ve meyhane kültürü ile eski. Kısa süre önce açılan bu meyhanede çarşamba, Cuma, cumartesi akşamları fasıl programı mevcut. Geri kalan günlerde ise kanun ve ud sesleri yankılanıyor.

Adres: Fener Mah. Fener Cad. No: 15/9 
Telefon: (0242) 324 1277


 

şehrinitanı