Antalya'da Mutlaka Ziyaret Edilmesi Gereken 7 Tarihi Yer 21-07-2016 tarihinde eklendi.

Tarih boyunca bir çok medeniyete ve yaşanmışlıklara ev sahipliği yapan Antalya’da geçmişten günümüze uzanan sayısız tarihi eser bulunmakta. Şimdilik sizin için 7 yeri listeledik. Devamı çok yakındasmiley

1-Myra Antik Kenti Demre

Kaya mezarları, Likya yazılı kitabeleri ve Roma dönemi tiyatrosu ile mutlaka görülmesi gereken bir yer olan Myra Antik Kenti‘nin geçmişi, M.Ö 5. yüzyıla kadar dayanıyor.

2-Gelidonya Feneri Kumluca

Taşlık Burnunda yer alan ve resmi kayıtlarda ‘Taşlık Feneri’ olarak geçen Gelidonya Feneri, Türkiye’nin deniz kenarında bulunan en büyük feneri olarak biliniyor.

3-Oluk Köprü Manavgat

Eski adı Eurymdon olan Oluk Köprü, Köprüçay Nehri üzerinde bulunan ve inşa tekniklerinin sağlamlığı ile dikkat çeken Roma dönemine ait muhteşem bir yapı.

4-Apollon Tapınağı Side

Güneşin oğlu Apollon’a adanan tarihi Apollon Tapınağı’nın, eşsiz ve görkemli mimarisi, özellikle günbatımının ışıkları altında mükemmel bir görünüme bürünüyor.

5-Noel Baba Kilisesi Demre

Kaş ve Finike arasında bulunan Noel Baba Kilisesi, Noel Baba olduğu düşünülen Aziz Nicholaos’ın ölümünden sonra inşa edilen mistik bir tarihi yapı.

6-Sillyon Antik Kenti

Belek merkezine 12 km uzakta, Koçhisar tepesi üzerinde bulunan Sillyon Antik Kenti‘nin antik kapısı hala ayakta duruyor. Kentin surları ve kuleleri de görülmeye değer

7-Termessos Antik Kenti, Korkuteli

Güllük Dağının yaklaşık bin 150 metre yukarısında bulunan Termessos Antik Kenti‘ne ulaşmak için aracınızı park ettikten sonra patika yolu takip ederek, yürümeniz gerekiyor.

 
şehrinitanı