Antalya'nın En İyi 7 Balık Restoranı 29-10-2014 tarihinde eklendi.

Sevmeyeni çoktur ama seveni daha çoktur balık muhabbetini. Bu cümlede eksik bir şeyler var dediğinizi duyar gibiyiz; Evet evet ‘rakı’.  Bu listeyi hem taze balık yemek istiyorum yanında da anasonu eksik etmeyeceğim diyenler için, hem de ben alkol kullanmıyorum ama deniz ürünleri hastasıyım, Antalya’da en iyilerini nerede yerim diyenler için hazırladık. Bir de telefon ve adres bilgilerini ekledik ki burada okuduktan sonra hemen rezervasyon yaptırın yerini kolayca bulabilin diye. Şimdiden afiyet olsun.

7- Barınak Balık Evi

Çağlayan Mahallesi'nde yer alan Barınak Balık Evi'nin en bilinen özelliği ailenizle en rahat edebileceğiniz mekanlardan biri olması, ayrıca 'En güzel balık Barınak Balık Evi'nde yenir' iddialarında da haklılıklarını lokum gibi olan ızgara levrekleriyle ispatlıyorlar. Konseptiyle de dikkat çeken mekanda güler yüzlü servisten de memnuz kalacaksınız. Mezeler arasında yer alan, girit kabağı ve köpoğlu en çok tercih edilen mezeleri arasında, tavsiye ederiz.

Adres: Çağlayan Mah. 2047 sok. No :5 / Muratpaşa

Telefon: (242) 323 22 32

6- Serpme Balık Evi

Mezelerinin lezzetiyle öne çıkan mekanın servisi de bir o kadar methediliyor. Balıkları her daim taze olan Serme Balık Evi'nde, ızgarada yapılan kalkan başığı, levrek, balık kokoreç ve yer fıstıklı girit kabağı tavsiye edilenler arasında, ayrıca avakado soslu salatası da bir o kadar meşhur. Denemeden bilinmez, henüz yolunuz düşmediyse yolunuzun kesişmesini dileriz.

Adres: Çağlayan Mahallesi, 2000 Sok. No:2, Muratpaşa

Telefon: (242) 324 15 75

5- Konyaaltı Balıkçısı

Konyaaltı Balıkçısı,balık aşığı usta şefi Uğur Süzer'in ismiyle anılan mekan. Konyaaltı Balıkçısı''nda balığa aşık ustaların hazırlamış olduğu muhteşem lezzetlerin tadına bakarken sıcak ve samimi ortamında kendinizi evinizdeymiş gibi huzurlu hissedeceksiniz. Ayrıca Uğur Usta'nın balık terlemesinin şanı Antalya'ya yayılmış durumda, tavsiye ederiz. Ziyaretçi yorumlarından birini size aktaralım; 'Başarılı mezelerin ve en iyi balıkların adresi.'

Adres: Arapsuyu Mahallesi Belediye Caddesi Manolya Apt. No:20

Telefon: 0242 241 41 41

4- İskele Balık Pişiricisi

Kısa sürede Eski Lara Yolu’nun sembollerinden olan İskele Balık Pişiricisi; "Balık burada yenir, rakı burada içilir." sloganıyla dikkat çekiyor ve bir akşam denenmeyi gerçekten hak ediyor.

Adres: Şirinyalı Mah. Eski Lara Yolu Manolya Apt.No:145/A 

Telefon: (242) 316 80 80

3- Antalya Balık Evi

Akdeniz'in doyumsuz manzarası eşliğinde, yeşilin dinlendirici büyüsüne sahip bahçesi, birinci sınıf deniz ürünleri lokantası, snack barı ve garden cafesiyle kaliteyi kusursuz yaşayabileceğiniz bir atmosfer.

Adres: Çağlayan Mahallesi, Eski Lara Yolu, Muratpaşa/Antalya
Telefon: (242) 323 18 23

2- Lara Balık Evi

300 kişilik kapalı mekanı bulunan mekan Antalya’nın en büyük restoranlarından. Konyaaltı ve Işıklar’da iki şubesi bulunan Lara Balık Evi’nin iki şubesinde de mükemmel bir manzara mevcut. Bol rakılı bir akşama Antalya Körfez manzarasını da dahil etmek isterseniz Lara Balık Evi doğru adres

Konyaaltı Adres: Konyaaltı Caddesi Kent Meydanı Arapsuyu
Konyaaltı Telefon: (242) 229 80 15

Işıklar Adres: Gençlik Mahallesi Tevfik Işık Caddesi No:8 Muratpaşa

Işıklar Telefon: (242) 313 13 99

1- Balıkçı İrfan

Antalya’da 20 yıldır, temiz ve titiz çalışmaları ile balık restoran anlayışını değiştiren İrfan Ezdi, Balıkçı İrfan balığa tabakta yeniden hayat veriyor. Mekan çalışanları oldukça temiz ve titiz. Balıkçı İrfan rakı-balık keyfi deyince akla gelen ilk isimlerden biri.

Adres: Şirinyalı Mahallesi, 1504. Sk. No:1, Muratpaşa/Antalya
Telefon: (242) 323 60 55

şehrinitanı