Kaleiçi'nde Mutlaka Gidilmesi Gereken 7 Bar 13-11-2014 tarihinde eklendi.

Kaleiçi denince akla eski yapılar, dar sokaklar, bol turist, turistleri çok seven satıcılar ve eğlence mekanları akla gelir. Peki ‘Kaleiçi’nde eğlence deyince akla hangi barlar gelir?’ sorusunu cevaplamak için bir liste oluşturalım istedik. Birbirinden eğlenceli mekanlar arasından seçim yapmakta zorlanmadık desek yalan olur. Gelin hep beraber modern zamanların neşeli melodileriyle dolu Kaleiçi eğlence hayatını bi’ turlayalım.

1- Tudors Arena

Kaleiçi’nin son yıllardaki gözdesi Tudors Arena, hemen her gün Kaleiçi’nde eğlencenin nabzını tutuyor. Şehrin iyi grupları arasında yer alıyor diyebileceğimiz Rampa, Lebowski, Taksis, Cambaz, Barock, Arka Dörtlü’nün sahne aldığı Tudors’ta boş yer bulmak çok zor. Bu nedenle gecenin ilerleyen saatlerini beklemeden yerinizi almanızda fayda var. Kaleiçi’ne gelince kime sorsanız size tarif eder. Zaten Kaleiçi’nde kaybolmadan bir mekanı bulmak neredeyse imkansız. Bunu çok sorun etmeyin, Kaleiçi’nde kaybolmak güzeldir.

Adres: Selçuk Mah. Balık Pazarı Sk. No:18 / Kaleiçi
Telefon: 0507 509 33 63 
 

2- Çöplük

Kaleiçi'nde yer altında olan nadir barlardan biri Çöplük, canlı müziği dinlerken içeceğinizi keyifle yudumlayabileceğiniz, bahçesi bulunan ferah bir yer. Çöplüğün bir diğer özelliği canlı müzik öğleden sonra 4'te başlıyor, gece 2 buçukta bitiyor. Müziğin başlaması için geç saatlere kadar beklemenize gerek yok. Günde üç farklı grubun sahne aldığı Çöplük'te, Pazar akşamı 9 ile gece 1 arası Hür-Mahal grubu özgün müzik çalıyor, bizden söylemesi.

Adres: Antalya, Tuzcular Mahallesi, Çöplük Cafe Bar Kaleiçi, Paşa Cami Sokak, Muratpaşa

Telefon: 0532 396 0233

3- Sponge Pub

Kaleiçi’nin popüler mekanları arasında yer alan Sponge Pub, son dönemde baya kalabalık oluyor. Mekanın hem açık hem de kapalı alanının olması büyük avantaj diyebiliriz. Sahne alan Kapris, Şah Mat, Gepetto, Jelly Poker gibi gruplar gayet iyi, eğlence bol…

Adres: Selçuk Mah. İzmirli Ali Efendi Sk. No:26 / Kaleiçi
Telefon: 0541 522 0707

 

4- Holly Stone Performance Hall

HollyStone denince akla gelen ilk şey: ‘Necati ve Saykolar’ Kaleiçi’nde ilk defa Simurg’ta dinlediğimiz ve gerçekten alışılmışın dışında sahne performansı olan Denizlili grubun yeni adresi HollyStone olmuş. İki haftada bir geliyorlar, bizce siz şimdiden HollyStone’u bi’ yerlerden takip etmeye bakın. Şimdiden
iyi eğlenceler.

Adres: Selçuk Mah. Uzun Çarşı Sk. No:58  / Kaleiçi
Telefon: 0 533 037 07 07

 

5- The Roxx Pub

Çok yeni bir mekan olmasına rağmen hemen her gittiğimizde kalabalık gördük. Son dönemde birkaç ünlü ismi de sahnelerinde konuk ettiler. Gepetto, Şah Mat, Patron, Jelly Poker ve Kapris’in sahne aldığı The Rox Pub’un yerini merak ediyorsanız, Kaleiçi’ne Dönerciler Çarşısı’nın sonundan girdiğinizde 150 metre aşağıda Hasan Ağa Restaurant’ın hemen yanında.

Adres: Barbaros Mah. Mescit Sk. / Kaleiçi
Telefon: 0507 444 41 00

6- Shaker Pub

Üç Kapılar’dan Kaleiçi’ne girince hemen sağ tarafta bulunuyor. Sıcak bir ortamı bulunan Shaker’da keyifli bir gece geçirebilmeniz için her şey mevcut. Eğlence bahçede başlıyor, sonra kapalı alana taşınıyor. Size de Pop Filter, Şah Mat, Sansür, Manuş Baba, Arka Dörtlü ve G-Poit Karaoke grubu ile eğlencenin tadını çıkarmak kalıyor.

Adres: Atatürk Cad. Üç Kapılar Arkası / Kaleiçi
Telefon: 0541 403 72 70

 

7- Raven Pub

Hüsnü Arkan'dan Babazula'ya ,Old Town Blues 'dan  Blue Life, reggae, caz ve rock'a hergün farklı tür müzik ve konuk sanatçılarıyla  Raven Pub ,farklı tarzdaki müzik severlerin adresidir.

Adres: Barbaros Mahallesi Paşa Camii sokak no 29

Telefon: 0553 132 12 07

Bonus: Up Shot

Yukarıdaki Pub’larda gece yarısına kadar takıldıktan sonra geceyi bitirmek için gidebileceğiniz eğlenceli bir mekan. Çeşitli shotları ve dj’leri ile Kaleiçi'ne farklılık getirdiği kesin. Bize kalırsa tek sorunu ise biraz ufak bir mekan olması.

Adres: Adres: Selçuk Mah. İzmirli Ali Efendi Sk. No: 29 / Kaleiçi

Hafta sonu planını şimdiden yap, eğlence dolu bir geceye hazır ol :)
 

şehrinitanı