Nargile Severlerin Antalya’da Mutlaka Uğraması Gereken 7 Mekan 17-03-2016 tarihinde eklendi.

Nargilemin marpucu da gümüştendir gümüşten. Beş değil on beş yıl olsa ben vazgeçmem bu işten. Nargilem duman duman ah bayıldım aman aman…

Nargile severler burada mı? Ezbere bilmiyorlarsa Yedikule’yi ayıp ediyorlar. Hemen nargilenizin yanında dinlemelisiniz bu şarkıyı, neşeye hepimizin ihtiyacı var değil mi ama? :)

Nargilenin verdiği keyif fark edildiği günden beri, nargile hayatımızda vazgeçilmez bir kültür halini aldı. Çeşit çeşit aromalı tütünlerle bu keyfi yaşamanın Antalya’da mümkün olduğu yerler var.

1-Yamaç Cafe

İhtiyacımız olan biraz huzur olabilir. Genelde bu huzuru deniz kenarında ararız. Denize karşı bir mekân bulup oturmak fena olmaz. Masamızda çay ve yanımızda başrolümüz nargile, karşımızda güzel bir deniz manzarası, Yamaç Cafe’de bunların hepsi mümkün. Nargileleri de manzaralarına eş değer. Akşamları canlı müzik yapan, İlker Kalender’ in sesiyle farklılık kattığı güzel bir mekân. Canlı müzik eşliğinde nargile içmek de bir başka oluyor. İlker Kalender’in müthiş sesini ve eğlenceli hareketlerini de ekleyince mutlaka uğramanız gereken bir yer. Çarşamba günleri sahneye çıkmak serbest :) 

Adres: Bahçelievler Mah. Konyaaltı Cad. Atatürk Parkı İçi

Telefon: (0242) 248 1480

2-Voswos Garage Coffee Hotel

Nargilemi içip arkadaşlarımla sohbet edebileceğim keyifli bir mekân arıyorum diyenler buraya. Mekânın özelliği, konsept olarak her yerde vosvos  aracı kullanmış olması. Üst tarafta otel, alt tarafta kafe işletiliyor. İçeriye girdiğiniz zaman içinizi ısıtacak, muhabbeti uzun tutacağınız bir mekan. Nargile yapımında da bir hayli başarılı. Nargileleri bu işten anlayan usta kişiler hazırlıyor. Nargileyle ilgili ufak sorunlarda (genelde çıkmıyor ama) hızla yardıma yetişiyorlar. Voswos’un nargileleri başka. Çift elma ya da Polina tavsiyeler arasında :)

Adres: No:50, Altınkum, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, Konyaaltı

Telefon: (0242) 228 0663

3-Cafecix Nargile

Lara taraflarında maç izleyip nargile içerim diyorsanız, maç olmadığı bir gün ise dörtlü arkadaş grubunu kurup okey oynarız diye düşünüyorsanız (dördüncüyü bulamadıysanız çevirin yoldan birisini ne kadar işe yarar bilemeyiz tabi :) ) ya da kankamla, sevgilimle rahatça bir yerde oturup nargilemizi içeriz fikirleri geçiyorsa… Birbirinden farklı nargile seçenekleriyle gidilecek mekânlar arasında.

Adres: Güvenlik Mah. 281. Sk. Özgen Apt. No:20/B Muratpaşa

Telefon: (0242) 335 09 26

4- Türk Kahvesi

Gün ortasında arkadaşınızla ya da tek başınıza gidip, zevkinize göre kahve çeşitleriyle veya demleme çay eşliğinde, inanılmaz lezzetlerdeki nargile keyfini çıkartmak istiyorsanız Türk Kahvesi'ne uğramalısınız. Çikolata vanilya, ya da tam tersi bir lezzet kiraz nane deneyebilirsiniz.

Adres: Şirinyalı Mahallesi, Lara Cd. No:187, 07160 Muratpaşa

Telefon: (0242) 316 54 64

5-Köyüm Lara

Adıyla bilinen en eski, en popüler mekânlardan birisi. Nargilelerinin lezzeti ve kalitesiyle birlikte birçok oyun seçeneği sizlerle. Arkadaş ortamıyla birlikte nargilenin keyfine varıp eğlenceli vakit geçirebileceğinizi söyleyebiliriz. Ayrıca nargile keyfiyle birlikte maç izleyebileceğiniz güzel bir mekân. Nane aroması sevenlere, üzüm nane tavsiyemizdir.

Adres: Yeşilbahçe Mahallesi Metin Kasapoğlu Caddesi No:50/A/D Muratpaşa

Telefon: 0242 321 11 28

6-Oset’s Coffee & Bistro

Meyveli nargile sunumlarıyla, buzlu nargile çeşitleriyle farklılık yaratan nargile mekânlarından birisi Oset’s. Ayrıca maç-nargile, okey-nargile veya yemek üstü çay ve nargile keyfiyle çıkmak istemeyeceğiniz bir yer. Konyaaltı’nda oturanlar alın bilgisayarınızı, tabletinizi yarım kalan işlerinizi hallederken bir yandan nargile keyfini Oset’s de çıkartın.

Adres: Altınkum Mah. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı 414. Sk. Konyaaltı

Tel: 0532 668 46 66

7-Kubi Nargile Evi

Kubi kahve evinin hemen yanı başında nargilede usta bir mekân. Tamamen cam nargilelerle hazırlanan birden farklı tütün çeşitleriyle bizlere farklı tatlar sunuyor. Antalya’daki klasik nargileden sıkılan arkadaşlar farklılık arıyorsa buraya uğramaları tavsiye olunur. Hiç yanmayan nargilelerle uzun daimi tat ve zevki yaşayacağınız yeni açılan mekân, küçük ve güzel bir ortama sahip. İster tek, ister arkadaş ortamınızla gelebileceğiniz sakin bir ortam.

Adres: Kılıçarslan Mah. Işıklar Caddesi Park Sok. No:14, 07100 Muratpaşa

Telefon: (0242) 248 0307

şehrinitanı