Çarpıcı Bir Görünüm İçin İşinize Yarayabilecek İpuçları
Betül HAZAR BAYRAMOĞLU
08-04-2016 tarihinde eklendi.

Geçenlerde bir arkadaşım “İlahi, bütün bu bildiklerini yanında mı götüreceksin? deyince haklı olduğunu düşündüm. Daha ışıltılı ve çarpıcı bir görünüm için işinize yarayabilecek ilginç ipuçlarını madde madde paylaşmak istiyorum.

-  Cilt tipinizi bilmek, makyaj alışverişi yaparken size seçimlerinizde (yağlı/yağsız fondöten gibi) yardımcı olur.Kozmetik malzeme alımlarınızda bu nokta daima aklınızın bir köşesinde bulunsun.

-  Makyajı cilde uygulamadan önce cildin temiz ve yağsız/kremsiz olması daima iyi bir uygulamaya zemin hazırlar.  Ancak tamamen kuru bir ciltten de kaçınmak için uygulamadan en az bir saat önce yağsız bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmiş olun.

- Kaşlarınızı doğal kalınlığından daha ince alınması yada aşırı kısaltılması ifadenizde istenmeyen sonuçlar yaratabilir.İfadenizin düzgünlüğü için kaş kavislerinizinde doğru noktada olması gerekir, bunun için profesyonel bir makyöze danışabilirsiniz.

- Makyajda moda anlayışı tamamen satışa yönelik pazarlama tekniğidir,unutmayalım ki en iyi makyaj kişinin kendisine yakışan makyajdır.

- Fırçalarınızı ayda bir kere mutlaka sabun ve su ile yıkayıp kurutun. Fırçalar üzerlerinde bol sayıda bakteri ve kalıntı tutabilirler.

- Kullandığınız ürünlerin doğal, bitkisel, ya da hayvanlar üzerinde test edilmemiş olması cildinize zarar vermeyeceği anlamına gelmez. Bazı ciltler doğal maddelere karşıda hassasiyet gösterebilir.Eğer hassas ve alerjik bir cildiniz varsa ürün alırken üzerindeki yazıları dikkatlice inceleyin. Laboratuarlarda üretilmiş ürünler genelde birçok testten geçer ve doğal ürünlere göre daha güvenli olabilirler. Ayrıca unutmayalım ki bir ürünün fiyatının diğerinden daha yüksek olması daha kaliteli olduğu anlamına gelmez. Alışverişlerinizde bilgisine ve dürüstlüğüne güvendiğiniz bir uzmana danışın yada önceden araştırma yapın.

- Makyajınız ne kadar güzel olursa olsun saçlarınız onu tamamlayamadığı taktirde sonuç tatminkar olmayabilir.

- Evde makyaj yaparken allığımızı alna, çeneye ve burna uygulamak iyi sonuçlar vermeyebilir.Yüze şarapçı gibi bir ifade oturabilir, bu yüzden allığımızı yalnızca yanaklarımıza uygulamalıyız.

şehrinitanı