Bir Gelinin Düğününde En Çok İstediği Şey
Betül HAZAR BAYRAMOĞLU
23-03-2017 tarihinde eklendi.

Düğün sezonu başladı.. Şu sıralar gelinler ve anneleri oldukça telaşlı..

Düğün Salonu, fotoğrafçı,  şarkılar, organizasyon detayları.. Peki ya gelinlik, ayakkabı, gelin çiçeği, makyaj ve saç? Sahiden bir gelin düğününde en çok ne ister?

 Gelin bu koşturmaca içindeki gelinlerin düşlerine yakından bakalım.. Bir kere bütün kızlar klasik prensesli masallar, perili çizgi filmler, balo kıyafetli bebekler ile büyüdük. (İstisnalar kaideyi bozmaz  yoo ben hiç de öyle büyümedim diyenlerinizi duyar gibiyim.) Hepimiz annemizin ayakkabılarını giyip, rujunu sürdük, takılarını taktık ve aynanın karşısında hayallere daldık. Cindirella’nınki gibi camdan ayakkabılar, kabarık süslü elbiseler hayal ettik. Evet, sorunun cevabını buldunuz mu? Bir gelin tabi ki kendi düğününün baş kahramanı, başrol oyuncusu, yıldızı olmak ister. Bundan daha doğal bir istek olabilir mi? Düğün günü boyunca tüm gün ve gece bütün ilgi onun üzerinde olmalı, herkes ona hayran hayran bakmalı ve ah ne kadar da güzel diye süzmeli..

Aylar süren hazırlıktan sonra yeni yuvamız, mobilya seçimleri, perdeler, gelinliğimizin son provaları, o çok istediğimiz camdan ayakkabılar (modern dünyada swarowski’lerle süslü olan bir çift ayakkabı ile de idare edebiliriz sanırım) ve de gelin çiçeğimize karar verdik. Peki ya saçımız, makyajımız nasıl olmalı? Makyaj artistime ve saç stilistime güvenebilir miyim? Yeterince araştırma yaptım mı?  Makyajım gelinliğimle uyumlu olur mu? Çabuk bozulur mu?  İşte bu noktada biz profesyoneller devreye giriyoruz. Gelinlerin hayallerindeki düğün konsepti ve ruhundaki başrol kadını ortaya çıkarmanıza yardım etmek de işimizin büyük bir parçası. Biz makyaj ve saç artistleri tüm tecrübemiz, estetik algımız ve moda bilgimiz ile gelinlerimize unutulmaz bir düğün yaşatabilmenin bir parçası olmayı arzu ederiz. Bizler için kişisel tatminin yanı sıra gülen gözler ve içten teşekkürlerin havada uçuştuğu bir gün unutulmaz günlerdendir.

“Yanlış Uygulanan Makyaj ve Saçla Düğün Günü Kabusa Dönmesin”

Ruhundaki kadın, sihirli ormandan koşup gelen bir prenses mi, sansasyon kraliçesi Lady Gaga mı, sahil seksapalitesine sahip Jennifer Lopez mi,  moda ikonu, göz alıcı Kim Kardashian mı yoksa büyük gözleri ve pembe dudakları ile efsanevi  Barbie mi? Gelinliğe uygun tarzda, yüz ölçülerine uyumlu makyaj ve saçı ile gecenin yıldızı olacak gelinimizi hazırlarken, hatalı makyaj ve saç ile misafirlere yanlış bir mesaj verilmesini engellemek de bizim için önemli görevlerdendir. Biz profesyonellerin, fikirlerini netleştirmek için gelinlere yardımcı olmamız da işimizin en önemli parçalarından. Bu yüzden gelinlerin düğün hazırlıkları sırasında araştırmaları için evden çıkıp, danışmak için bizlere gelmelerinin  işlerini oldukça kolaylaştırdığını tecrübelerimizden biliyoruz. Bu yıl da muhteşem sevgi hikayelerine şahit olabilmek, bu güzel mutlulukların birer parçası olabilmek dileğiyle, herkese sevgiler..

Makyaj Sanatçısı Betül H. Bayramoğlu

şehrinitanı