Kusursuz Makyajın Püf Noktaları...
Betül HAZAR BAYRAMOĞLU
12-11-2013 tarihinde eklendi.

Resim yapacak olsak çalışma kağıdımızın temiz ve pürüzsüz olmasını arzu ederiz öyle değil mi? Makyaj yapmayı da resim yapmaya benzetecek olursak cildimizin kusursuzluğu makyajımızın başarısına etki eder.Bunun için sizlerle bir kaç öneri paylaşacağım..

Kusursuz makyaj için öncelikle cildinizin temiz ve nemli olduğundan emin olunuz. Cildinizin kuru olduğunu  hissediyorsaniz  fondöteninizi uygulamadan en az bir saat en fazla yarım saat  önce cilt tipinize uygun bir yüz kremi ile cildinizi nemlendiriniz. Fazla kuru bir cilde direk olarak fondöten kullandığımızda  fondötenin uygulamada dağıtılması zorlaşır, çizgi ve gözenek aralarına kolayca dolar, çatlak çatlak bir görünüm oluşturur. Aynı şekilde eğer fazla yağlı bir cilde yada yeni kremlenmiş bir cilde fondöten uygularsak, fondoteni istediğimiz miktarda cilt yüzeyinde tutamaz, yol yol ve çamurlu, dengesiz bir dağılım sağlarız. 

Biz profesyoneller uygulamalarımızda gazlı makyaj bazları, express sular kullanıyoruz, ancak size yukarıda bahsettiğim ipuçları ile bu ürünlere hiç ihtiyaç duymayacaksınız.

Gelelim gözlere...Çok nemli ya da sıcak olmayan hava şartlarında gündüz için eyeliner tercih etmiyorum, gündüz için gözlerinize uygun olan renkte bir kalem kullanıp sadece üst kısmına çok kalın olmayan bir çizgi tercih   edebilirsiniz. Bu makyaji   akşama eyeliner ile destekleyebilir, gözlerin altına, içine kalemle uygulama yaparak makyajımızın yoğunluğunu artırabiliriz Gidilecek mekana bağlı olarak çeşitli gölge far uygulamaları yapabiliriz.. Çoğu kez evde yaptığımız hatalardan biri; allığımızı tüm yüzümüzde kullanmaktır. Gece ya da gündüz farketmez alligimizi sürerken sadece yanak bölgesine uygulamaliyiz.  

Göz çukuruna parlak ürünler kullanmaktan kaçınmalıyız. Parlak ürünler kontrast etkiler yaratarak, yalnızca çizgileri ve hataları derinleştirir. Güzel ve ışıltılı günler dilerim...

şehrinitanı