Bu etkinliğin tarihi geçti. Yaklaşan etkinlikleri gör

Etkinlik | Global Game Jam

Etkinlikler
25 Ocak 2019 - 27 Ocak 2019
08:00

48 Saatlik Oyun Geliştirme Maratonu Antalya'da!
Global Game Jam, 2009 yılından beri düzenlenen, dünyanın en büyük oyun geliştirme etkinliğidir. Her yıl etkinlik tarihinde tüm dünyada yüzlerce GGJ merkezinde binlerce oyun geliştirici buluşmaktadır.

Bir araya gelen geliştiriciler, o yıla özel olarak belirlenen temadan yola çıkarak 48 saat içinde çalışan bir oyun yapmayı hedefler. GGJ bir yarışma değildir. Aksine, tüm katılımcıların deneyim paylaşımına, iş birliğine ve yaratıcılığına odaklanan global bir vizyon etkinliğidir. GGJ’ye her deneyim seviyesinden, farklı farklı disiplinlerden ve karma profile sahip yelpazeden geliştiriciler katılır.

Amaç tüm katılımcıları mantık çerçevesinde sınırlarını zorlamaya ve yeni fikirler bulmaya teşvik etmektir. Aynı zamanda tüm katılımcıların sağlıklarını korumaları adına yemek yemeyi ve uyumayı asla ihmal etmemelerini önemle tavsiye etmekteyiz.

Bu yıl Türkiye’de 12 şehirde gerçekleşecek olan Global Game Jam 2019 Antalya Organizasyonunu Teknokent’te Antalya’daki tek Oyun Geliştirme Firması olan DreamHarvesters gerçekleştirecek. Antalya’da bu yıl ilk defa düzenlenecek ve Antalya Teknokent’te yapılacak bu maratona katılmak için oyun geliştirici olmanıza gerek yok.

Bilgisayar yetkinliklerine sahip olmanız yararınıza olacak olsa da, kodlama deneyimi gerekmiyor. Tasarımcılar, geliştiriciler, sanatçılar, herkes; bir oyun geliştirilmesi doğrultusunda ellerinden geleni denemek için GGJ’ye katılabilir.

25-26-27 Ocak’ta Antalya Teknokent’te düzenlenecek bu maratona kayıt bırakmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz!

http://bit.ly/GlobalGameJam2019Antalya
 

Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!