Antalya'nın Fırtınalı ve Yağmurlu Gününden Mutlaka Görmeniz Gereken 9 GIF

Galeri16 Temmuz 2018
172 OKUNMA
Paylaş

Antalya’da şiddetli fırtına nedeniyle merkez ve 9 ilçede okullar tatil edildi. Gece saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli fırtına karayolu ulaşımını vurdu. Konyaaltı Sahil Yolu dalgaların taşıdığı kumlar nedeniyle iki yönlü olarak kısmen trafiğe kapatıldı. Rüzgâr hızının 155 kilometreye kadar ulaştığı ilde ağaçlar ve çöp konteynırları devirdi, çatılardaki güneş enerji sistemleri yerinden söküldü.

Antalya ve merkez ilçelerde etkili olan rüzgârla birlikte şiddetli fırtına görülüyor. Akdeniz’de dev dalgalar oluşuyor. Konyaaltı sahilinde bulunan Akdeniz Bulvarı dalgaların taşıdığı kum ve molozlar nedeniyle trafiğe kapatıldı. Polis ekipleri kavşaklarda emniyeti alarak sürücüleri sözlü olarak uyardı. Öte yandan karayolu ekiplerinin yola gelen kumları temizlemek için çalışma yaptığı görüldü. Dev dalgalar Yat Limanı’nda bulunan tekneler de zarar verdi. Dalgalarla birlikte savrulan tekneler hasar gördü. Şehirde birçok esnaf kepenk açmadı. Hayat durma noktasına geldi.

Antalya Valiliği, hava muhalefeti nedeniyle merkez Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı, Kemer ve Muratpaşa ilçelerinde ilkokul, ortaokul, lise ve anaokulların bir gün süreyle tatil edildiğini duyurdu. Engelli ve hamile kamu personelleri ise idari izinli olması yönünde karar alındı. Kemer, Korkuteli, Demre ve Serik kaymakamlıkları okulları tatil etme kararı aldı. Kumluca’da ise okullar öğleden sonra tatil olması kararı alındı.

Rüzgarın etkisiyle kent merkezinde çok sayıda ağaç devrildi. Devrilen ağaçlar elektrik hatlarında ve araçlarda ufak çaplı maddi hasarlar meydana getirdi. Konyaaltı ilçesi Altınkum Mahallesinde bir apartmanın çatısında bulunan güneş enerji sistemi fırtına nedeniyle yere uçtu. Gürsu Mahallesinde ise bir otomobilin üzerine çam ağacı devrildi. Olaylarda yaralanan olmadı. Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri devrilen ağaçların kaldırılması için çalışma yaptı.

Meteorolojiden edinilen bilgiye göre; fırtınanın şiddeti şehir merkezinde 107 kilometre Antalya Limanı bölgesinde 155 kilometreye kadar çıktı. Şehirde metrekareye düşen yağış miktarı ise 85 kilogram ile 110 kilogram arasında ölçüldü. Şiddetli rüzgarın öğleden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Cihan

1-

2-

3-

4-

5-

6-

7-

8-

9-

172 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!