13. Uluslararası RESORT Turizm Kongresi’nin Yeri ve Tarihi Açıklandı

Haberler27 Kasım 2023
530 OKUNMA
Paylaş

Uluslararası RESORT Turizm Kongresi 23–24 Kasım 2023 tarihlerinde Antalya Belek’te gerçekleşecek.  Seyahat endüstrisinin tüm bileşenlerini bir araya getirerek, buluşma platformu olan Kongre; AKTOB organizasyonu ile İş Bankası ana sponsorluğunda yapılacak.

Küresel seyahat ve turizm endüstrisinin gündeminde yer alan konu başlıkları, uluslararası markaların temsilcileri, çeşitli sektör uzmanları tarafından ele alınarak son gelişmeler izleyicilere aktarılacak.

AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu kongreye ilişkin yaptığı açıklamada; “ Bu yıl 13. kez gerçekleşecek olan kongremiz, başladığından bu yana her yıl kazandırdığı ivme ile  uluslararası bir kongre markası konumuna ulaştı.  Kongremiz, turizm endüstrisini ilgilendiren konuların ulusal ve uluslararası boyutta araştırılması,  endüstrinin geliştirilmesi hedefi ile başlatıldı.“Turizmin Geleceği, Geleceğin Turizmi” mottosu ile gelenekselleşen kongremizde bu yıl ilk defa Dünyamızın, yaşamımızın en önemli gündem konusu olan sürdürülebilirlik kapsamında,  “ Sürdürülebilir Turizm” konusu ana tema olarak ele alınacak.
Bu yıl konu başlıklarımız; Dünyada Çevrimiçi Seyahat Pazarı, Turizm Ekonomisi; Dünyada ve Türkiye’de Durum, Sürdürülebilir Turizm, Havalimanlarının Turizm Gelişimindeki Rolü, Turizm Kaynak Pazarı Almanya’da Durum, Turizmde Ürün Çeşitliliği,  Deneyim ve Destinasyon Pazarlamasında Yapay Zeka ve Dijital Platformlar”  olacak. Sektörümüzün çalışmalarına rehber olacak, ışık tutacak konu başlıklarının yer aldığı kongremize turizm ve turizm ile ilgili sektör paydaşlarımızı bekliyoruz. ” Dedi.
Uluslararası RESORT turizm Kongresi uluslararası ve  ulusal ölçekte turizm sektörünün faydalanacağı konu başlıkları ile;

  • Sektörün hizmet verdiği pazarlara ilişkin öngörüler ve analizlere yer vererek, sektörün satış ve pazar stratejilerini geliştirmesine,
  • Sektörün yakından bağ kurduğu finans sektör temsilcilerine yer vererek, krediler, döviz kurları gibi konulara ışık tutmasına,
  • Dünyada sürekli değişim gösteren turizm trendlerinin en üst düzeyde konuşmacılar tarafından sektöre aktarılmasına,
  • Turizm endüstrisi ve kamu sektörünü bir araya getirerek, soru ve sorunların daha hızlı ele alınmasına,
  • Ana pazarların yanı sıra yan pazarlarında ele alınmasına olanak sağlayarak Pazar çeşitlendirilmesi gibi konulara ışık tutmaktadır.


530 OKUNMA
Paylaş
Etiketler
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!