29. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali Sona Erdi

Haberler26 Eylül 2022
364 OKUNMA
Paylaş

Aspendos Antik Tiyatrosu’nda düzenlenen 29. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali dün akşam görkemli bir Gala Konseri ile kapanış yaptı.

Orkestra Şefi Andreas Solinas yönetimindeki Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde Devlet Opera ve Balesi solist sanatçıları soprano Feryal Türkoğlu, mezzosoprano Ferda Yetişer ile tenor Bülent Bezdüz ve bas Tuncay Kurtoğlu sahne aldı. Dünyaca ünlü opera bestecilerinin en seçkin eserlerinden parçaların yer aldığı Gala Konser ile 29. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali sona erdi.

29. Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivalinde bu yıl Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde iki opera, bir bale, bir sahne kantatı ve Devlet Opera ve Balesi Müdürlüklerinin solist sanatçılarının seslendirdiği bir konser yer aldı.

29. Uluslararası Opera ve Bale Festivali geniş sanatçı kadrosu, görkemli dekor ve kostümleri ile seyircinin beğenisini kazanan AIDA operası ile muhteşem bir açılış yaptı. 3 binden fazla izleyiciye ulaşılan AIDA operasının ardından LA TRAVIATA operası, DON QUIXOTE balesi ile CARMINA BURANA sahne kantatı ve GALA KONSER sanatseverlerle buluştur.  364 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!