57. Antalya Altın Portakal Film Festivali Başladı

Haberler05 Ekim 2020
335 OKUNMA
Paylaş

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında, yarışma filmlerinden "Ölü Ekmeği" ve "Kar Kırmızı"nın  gösterimi yapıldı.

 

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali Programı İçin Tıklayınız.

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında, yarışma filmlerinden "Ölü Ekmeği"nin gösterimi yapıldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen festival, çeşitli etkinliklerle devam ediyor. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında filmlerin gösterimi, açık havada gerçekleştiriliyor. 


Cam Piramit'in yanına kurulan açık hava sahnesinde, Reis Çelik'in yönettiği "Ölü Ekmeği" filmi sinemaseverlerle buluştu.

Oyuncularla birlikte seyircileri selamlayan Çelik, yaptığı konuşmada, başrol oyuncularından Tarkan Omarov, Ziyaddin Aliev ve Mariam Butursvili'nin Gürcistan'dan sınırı geçip gelemediğini dile getirdi.

Sinemacıların geçmiş zamanın hikaye anlatıcıları olduğunu vurgulayan Çelik, "Eski hikayelere götürmek istedim. Güzel sözleri, aşkları, heyecanları, kavgaları unutmaya başladık. En özel şey dildir ve dili unutmaya başladık. Artık internet dillerinden konuşuyoruz." dedi.


Çelik, filmde rol alan ancak çekimlerden sonra hayatını kaybeden iki oyuncuyu anmak istediğini de sözlerine ekledi.

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında, yarışma filmlerinden "Kar Kırmızı"nın gösterimi yapıldı.


Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen festival, film gösterimleriyle devam ediyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında açık havada gerçekleştirilen gösterimlerde, davetliler ateş ölçümü yapıldıktan sonra maskeyle alana alınıyor.

Cam Piramit'in yanına kurulan açık hava sahnesinde, Atalay Taşdiken'in yönettiği "Kar Kırmızı" filmi sinemaseverlerle buluştu.


Yönetmen Taşdiken ile oyuncular Mustafa Usta, Özge Gürel, Cemal Toktaş ve Nergis Öztürk, gösterim öncesi seyirciyi selamladı.

Eserini, çekimler sırasında kaybettiği annesi Kezban Taşdiken'e atfeden Atalay Taşdiken, rol alan oyuncuların da filmi ilk kez izleyeceğini söyledi.

"Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması" kategorisindeki "Kar Kırmızı" filminin gösteriminin ardından, davetliler oyuncuları bir süre ayakta alkışladı.


Kaynak: AA


335 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!