ANSİAD Yılın İş, Sanat ve Medya Ödülleri Sahiplerini Buldu

Haberler15 Ocak 2024
450 OKUNMA
Paylaş

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) 1995 yılından itibaren geleneksel olarak yılın başarılı iş insanı ve medya mensupları ile 2001 yılından itibaren de yılın sanat ödülünü Antalya’nın değerleri ile buluşturmaya devam ediyor. Bu yıl gerçekleştirilen değerlendirmeler sonucunda, Yılın Başarılı İş İnsanı Ödülü Lokman Group Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Öz olurken, Ercan Evren Yılın Sanat Ödülü Tiyatro, Dizi ve Sinema oyuncusu Selim Bayraktar’a verildi. Yılın Medya Ödülü’nün sahibi ise “Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili ‘gazino’ya dönüştü” haberi ile Demirören Haber Ajansı Muhabiri Mehmet Çınar oldu. Ödüller, sahiplerine 13 Ocak 2024 Cumartesi günü Akra Otel’de düzenlenen 34 Kuruluş Yıl Dönümü Ödül Töreni’nde takdim edildi.

Törene, İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, Antalya Belek Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yazıcı, İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hüseyin Kurtay, Muratpasa Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Sarı, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı & ANSİAD Üyesi Ahmet Öztürk, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı & ANSİAD Şeref Üyesi Ali Bahar, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkan Yardımcısı & ANSİAD Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Ali Eroğlu, Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Başkanı Abdullah Erdoğan, Eski Büyükşehir Belediye Başkanı ve Eski Antalya Milletvekili Av.Hasan Subaşı ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve meslek kuruluşları başkanları katıldı. 34 Kuruluş Yıl Dönümü Ödül Töreni’nde ayrıca, 2019 - 2023 yıllarında görev yapan yönetim kurulu üyeleri görevlerini, Yeni Dönem ANSİAD Başkanı Ercan Özbek ve Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri İlhan Karakaya, İsmail Volkan, Burak Gönen, Musa Taşkın, M. Mesut Özderin, Gülden Alp, Tayfur Ardıç ve Mehmet Cantürk’e devretiler. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, “Bazı günler vardır, asla unutulmaz. Bugün benim için öyle bir gün çünkü artık veda ediyorum. 27 Mart 2021 tarihinde bana emanet etmiş olduğunuz kıymetli ve son derece onurlu görevi devretmek üzere huzurlarınızdayım. ‘’ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı’’ sıfatıyla sizlere son kez seslendiğim bu akşam, şükran duyduğum siz değerli insanları karşımda görmenin sevincini yaşıyorum. Her şeyden önce şunu söylemek isterim ki üstlendiğim bu onurlu görev süresince hayata geçen her şey kıymetli yönetim kurulu üyelerimizin destekleri sayesinde oldu. Bu sevgili dostlarıma huzurlarınızda tüm kalbimle teşekkür ediyorum” dedi.

“HEPİMİZİN ATATÜRK’E VE CUMHURİYETE MİNNET BORCU VAR”

“Türkiye’yi sevmek demek, bu ülke için büyük hayaller kurmak demektir” diyen Akıncı, sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Buradan yola çıkarak üstlendiğimiz tüm görevlerde hedefimiz, Atatürk’ün temel ilkelerini belirlediği bağımsız ve çağdaş Türkiye’nin korunması ve geliştirilmesi oldu. Onun izinde var gücümüzle çabaladık. Güçlüyüz demekle güçlü ülke olunmuyor. Ülkeleri güçlü yapan özgürlükler,demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan haklarına saygıdır. Türkiye’nin güçlü ülkeler liginde yer alması ancak ve ancak çoğulculuk, hoşgörü,adalet, dayanışma,kadın-erkek eşitliğinin sağlanması ve çağdaş bir eğitim sistemiyle mümkündür. Köklerini Cumhuriyette bulan bu değerler Türkiye’nin hayalimizdeki geleceği için bize yolumuzda hep ışık tuttu. İşte bugünkü muhasebemiz her şeyden önce şunu gösteriyor. Hepimizin Atatürk’e ve cumhuriyete minnet borcu var.”
Akıncı, “Ülkemizde özellikle son 3 yılda siyasi, toplumsal ve ekonomik alanda pek çok önemli gelişmeler yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Tüm bu gelişmelerde ANSİAD’ın istişare kültürünün çok faydasını gördük. Biliyoruz ki ‘’akıl akıldan üstündür’’. Bu nedenle özellikle kritik kararlarda daima bin bilsek de bir bilene danıştık. Ancak yüzümüzü Türkiye’ye döndüğümüzde ise, iletişime çok önem verdiğimiz bu dönemde üzülerek görüyoruz ki bugün ülkemizin en büyük sorunlarından biri halen kutuplaşmadır. Kutuplaşmadaki artış ülkemizin istikrarlı bir şekilde gelişmesi için ön koşul olan toplumsal mutabakatı tehlikeye atıyor. Oysa farklılıklarımız bizim en büyük zenginliğimizdir. Bütün sorunlarımızın çözümü, bizi birleştiren ortak değerler ve hedefler etrafında toplanmaktır. Bu nedenle biz daima şunu savunduk. Uzlaşma asla yenilgi değildir. İşte bugünkü muhasebemiz şunu gösteriyor. Türkiye’ye yeniden ve eskisinden daha da sağlam bir birlik ve beraberlik borcumuz var” dedi. Yeni yönetim kurulunun belirlendiği ANSİAD 35 Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın ardından ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olan Ercan Özbek, ANSİAD 34 Kuruluş Yıl Dönümü Ödül Töreni’nde 27 Mart 2021 tarihinden itibaren ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olan Akın Akıncı’dan görevi devraldı. Özbek, yapmış olduğu konuşmasında “2014 yılından beri üyesi olmaktan onur duyduğum ve 6 yıldır yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini üstlendiğim ANSİAD yönetim  kurulunda, önümüzdeki dönemde de çok değerli takım arkadaşlarımla birlikte görev alacak olmak apayrı bir onur ve gururdur. ANSİAD Yüksek Danışma Kurulu’nun tavsiyesi ve genel kurulumuzun takdiriyle üstlenmiş olduğumuz bu onurlu görevi, derneğimizin kuruluş ilkeleri ışığında, siz değerli  üyelerimizin desteği ile en iyi şekilde yerine getirme gayretinde olacağımızı taahhüt eder, tüm üyelerimize teşekkür ederiz. ANSİAD, ülkemizin ve bölgemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak, sanayicilerimizin, iş insanlarımızın sorunlarına sahip çıkarak öncü ve girişimci niteliklerini geliştirmek, en önemlisi de çağdaş uygarlık hedefini esas alarak bölgesel ve sektörel potansiyellerin en iyi şekilde değerlendirilmesi için faaliyetlerde bulunmak amacıyla temelleri atılmış bir sivil toplum örgütüdür. ANSİAD’ın 34 kuruluş yıldönümünü kutladığımız bugün, kuruluşundan bugüne kadar aklını, kalbini ve emeğini ANSİAD’ın gelişimi için ortaya koyan, tüm kurucularımıza, geçmiş dönem başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor, ebediyete irtihal etmiş olan üyelerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Son 4,5 yıldır birlikte çalıştığım Sevgili Akın Akıncı Başkanıma derneğimize kattığı değerler ve emekleri için teşekkür ediyorum. Nöbet görevini devreden geçmiş dönem yönetim kurulu üyelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ANSİAD OLARAK ŞEHRİN TÜM DİNAMİKLERİYLE YAKINDAN ÇALIŞMAK VE BUNU YAPARKEN SİYASET ÜSTÜ DURUŞUMUZU KORUMAK ÖNCELİĞİMİZ OLACAKTIR”
Özbek, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Üniversite yıllarımda başlayan sivil toplum kuruluşlarına olan ilgim ve inancım, 20 yaşında bir genç olarak üstlenmiş olduğum Avrupa Gençlik Forumu Derneği Başkanlığı, gerek yurtiçi gerek yurtdışı temsil görevleri ile pekişmiş, üniversite sonrası Antalya’ya dönüşümle birlikte JCI-ANTALYA Genç Liderler ve Girişimciler Derneğinde Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığı ve Antalya İTÜ Mezunları Derneği Başkanlığı ile devam ederek bugünlere gelmiştir. Sivil toplum kuruluşlarında görev almak, tek başımıza hayata geçiremeyeceklerimizi birlikte yapabilir hale gelmek demektir. Denize atılan bir taş gibi, kıyaya ulaşana kadar büyüyecek değişim halkaları yaratabilmek demektir. Çağdaş uygarlık çıtasını yukarı taşımak için daha güçlü çalışabilmek demektir. Bu bakış açısıyla ve bu toprağın insanına, aklına ve girişimci ruhuna olan inancımla, işimizden ve üretmekten aldığımız güçle, önümüzdeki dönemde, ANSİAD olarak şehrin tüm dinamikleriyle yakından çalışmak ve bunu yaparken siyaset üstü duruşumuzu korumak önceliğimiz olacaktır.

 “2. KUŞAK TEMSİLCİLERİNİ AKTİF GÖREV ALMAYA DAVET EDİYORUM”

Özbek, “ANSİAD’ın genç bir başkanı olarak siz değerli üyelerimizin kurduğu şirketlerin, 2 kuşak temsilcilerini aktif görev almaya davet ediyorum. Ulu önderimizin dediği gibi ‘hiçbir şeye ihtiyacımız yoktur, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak’ bu sözlerle girişimciliği baş mesele olarak kabul etmiş ve 21 yıldır buna katkı koymuş bir derneğin üyeleri olarak, dünyanın en büyük girişimcisi, Türkiye Cumhuriyet’inin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuz şükran ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu. Özbek “Huzurlarınızda bir teşekkürü de, 11 yaşında babasını trafik kazasında kaybeden bir evlat olarak bana ve sevgili kardeşime hem annelik hem babalık yapan, eğitim sürecimize ve hayatımızda aldığımız tüm kararlarda bize ışık tutan, her zaman destekleyen, vizyon ve duruşuyla bizleri yetiştirip bugünlere gelmemizi sağlayan değerli anneme teşekkür etmek istiyorum. Burada bulunan tüm annelerimizi de saygıyla selamlıyorum. Yılın başarılı iş insanı ödülü, sanat ve medya ödüllerini alan arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. 2024 yılının ülkemiz ve şehrimiz için hayırlı olmasını, sizlere de önce sağlık ve huzur olmakla birlikte mutluluk ve başarı getirmesini temenni eder, saygılar sunarım” dedi.450 OKUNMA
Paylaş
Etiketler
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!