ANSİAD'dan Cumhuriyet Tenis Turnuvası

Haberler21 Ekim 2022
660 OKUNMA
Paylaş

ANSİAD 4. Cumhuriyet Tenis Turnuvası'nda 325 tenisçi yarışacak. ANSİAD ve ATİK iş birliğiyle düzenlenen turnuvada sporcular farklı kategorilerde 415 katılımla yarışacak.

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 22 Ekim- 5 Kasım tarihlerinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen ANSİAD Cumhuriyet Tenis Turnuvası 325 tenisçinin katılımıyla ATİK’te başladı.  ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı sporculara başarılar diledi; “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında 4 yıl önce attığımız tohum gelişerek büyüyor. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına doğru ilerlerken spor etkinliğimize destek veren öncelikle ATİK Başkanımız ve ANSİAD üyemiz Necmi Alpagot’a, bu turnuvada emeği geçen ANSİAD yönetim kurulu üyelerimiz İlhan Karakaya ve İsmail Volkan’a, ANSİAD üyemiz, ATSO Meclis Başkanımız Ahmet Öztürk’e, ANSİAD üyelerimiz Tayfur Ardıç ile İlhami Sancar Topay’a teşekkür ediyorum” dedi. Turnuvaya katılan sporculara başarılar dileyen Başkan Akıncı, “Umuyorum ki uzun yıllar boyunca bu alanda başarılı etkinliklere imza atmaya devam edeceğiz. Turnuvamızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasını temenni ediyorum. Turnuvamızı Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye Tenis Federasyonu takvimine aldırarak ulusal boyuta taşıyacağız” diye konuştu.

Ödüllü Turnuva

İnsanları spora teşvik ettirmek adına, 18 yaş ve üzeri tenis sporu ile ilgilenen sporcuların katılımına açık olacak. Sporcuların Master, Kadınlar, Erkekler ve Çiftler kategorilerinde yarışacağı ve toplamda 73 gram altının ödül olarak verileceği turnuvada, Master Kadın ve Erkek kategorileri birincilerine 15 gram, ikincilerine 7 gram altın ödül verilecek. Yarı finalistler 2 gram altın, çeyrek finalistler 1 gram, Master +30 birincisine 5 gram, ikinciye 2,5 gram, yarı finalistlere 1,5 gram ve diğer tüm grupların birincilerine 1 gram, ikincilerine 0,5 gram altın ödülü verilecek.
 660 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!