Antalya Akra Caz Festivalde Harika Gece “Igor Butman ve Moskova Caz Orkestrası”

Haberler29 Haziran 2019
290 OKUNMA
Paylaş

Dünyaca ünlü caz sanatçılarını Antalya’da buluşturan Akra Caz Festivali sona yaklaşırken, renkli bir konsere de ev sahipliği yaptı. Rus saksafon sanatçısı Igor Butman , Moskova Caz Orkestrası ile birlikte festivalde muhteşem bir geceye imza attı.  “Moskova - New York arası Caz Köprüsü” olarak nitelendirilen Igor Butman’a sahnede harika müzisyenlerden oluşan Moskova Caz Orkestrası eşlik etti. Aynı gece Türkiye’nin usta gitar  sanatçılarından Önder Focan da grubuyla sahne aldı. Gecede ayrıca; ertesi gün festivalin kapanış konserini gerçekleştirecek olan Grammy ödüllü  vokalist Dee Dee Bridgewater, Butman'a sürpriz yapıp sahneye çıkınca konserde çok keyifli anlar yaşandı. İkili birlikte bir parça da seslendirdi.

Igor Butman “ Antalya’da Olmak Harika “

Seyirciye Türkçe "merhaba" diyerek konsere başlayan Igor Butman; "Bizim için Antalya'da olmak harika bir keyif. Burada olmaktan çok mutluyuz. Akra Caz Festivali'nde bu müthiş programının bir parçası olmak çok kıymetli” dedi.  Konserde dikkat çeken bir diğer isim ise  Moskova Caz Orkestrası’ nın piyanisti Oleg Akkuratov oldu. Güçlü piyanosunun yanı sıra şarkı da söyleyen Akkuratov’a özellikle Rus dinleyiciler  yoğun ilgi gösterdi.

Akra Caz Festivali’nde Sona Doğru...

Bu yıl Antalya'da ikincisi gerçekleşen Akra Caz Festivali modern ve klasik cazın yanı sıra;  caz müziği funk, rock, latin, soul ve elektronik tarzla harmanlayan renkli bir  müzikal yelpazeyle  izleyici karşısına çıktı. THY'nin de sponsor olduğu, Akra Hotels tarafından düzenlenen festival bu yıl 29 Haziran’da ünlü vokalist Dee Dee Bridgewater ile son buluyor.


290 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!