Antalya Avusturya Kültür Günleri Başlıyor

Haberler11 Temmuz 2018
597 OKUNMA
Paylaş

Antalya’nın kültür ve sanat başkenti olması için yıllardır önemli projeler üreten Antalya Avusturya Fahri Konsolosluğu; bugüne kadar düzenlediği birbirinden farklı kültür sanat etkinliklerini ‘‘Antalya Avusturya Kültür Günleri”  adı altında sanatseverlerle buluşturacak. 13 Temmuz’da Vienna Stratos Quartett konseri ile başlayacak “Antalya Avusturya Kültür Günleri”, Eylül ve Ekim aylarında da farklı konserlerle devam edecek.

 “Vienna Stratos Quartett” Konseri

"Antalya Avusturya Kültür Günleri"   “Vienna Stratos Quartett” konseri ile başlayacak. 13 Temmuz Cuma günü saat 20:00’da Side Müzesi’nin eşsiz atmosferi eşliğinde gerçekleşecek olan  konserde; W.A.Mozart, G.Wolfgang ve J.Brahms’ın eserleri, Katharina Engelbrecht (keman), Magdalena Eber (viyola), Jan Ryska (viyolonsel) ve Mari Sato (piyano)’dan oluşan Vienna Stratos Quartett’in eşsiz yorumuyla seslendirilecek. Antalya Avusturya Fahri Konsolosluğu ve Avusturya İstanbul Kültür Ofisi işbirliği ile hazırlanan Vienna Stratos Quartett konseri; Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Barut Hotels katkılarıyla düzenlenecek. 


 

Ahmet Barut “Kültür ve sanat başkenti olmak için çalışıyoruz"


Antalya Avusturya Kültür Günleri’nin ev sahipliğini üstlenen ve yıllardır konsolosluk adına sanatsal etkinlikler düzenlemek adına girişimlerde bulunan Antalya Avusturya Fahri Konsolosu Ahmet Barut; ‘‘Binlerce yıllık köklü tarihi, eşsiz doğası ve kültürü ile Antalya, dünyada en fazla beş yıldızlı otele sahip kent olma özelliğini taşıyor. Antalya; hizmet kalitesi ve geniş bir yelpazeye sahip olanakları ile ‘‘Türkiye Turizm Başkenti’’ ünvanını sonuna kadar hak etti. Şehrin hak ettiği diğer ünvan ise; Akdeniz Kültür ve Sanat Başkenti’dir. Bu bağlamda konsolosluk olarak yıllardır sanatla ilgili projeler üretiyor; bu değişim ve gelişime katkıda bulunuyoruz’’ dedi. 

Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.


Pablito Bistro
597 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!