Antalya Büyükşehir Belediyesi Bilim Köyü Kuruyor

Haberler11 Nisan 2023
501 OKUNMA
Paylaş

Antalya Büyükşehir Belediyesi, çocuk ve gençlerin bilimle tanışması ve bilimsel süreç becerilerinin gelişmesi için Serik ilçesi Boğazkent Mahallesi’nde Bilim Köyü açıyor.

Başkan Muhittin Böcek’in talimatlarıyla nitelikli, düşünen ve üreten bir gençlik inşasına pozitif yönden katkı sağlamayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, çocuk ve gençlerin yaparak ve yaşayarak öğrenmesi adına yeni projeler geliştiriyor. Başkan Muhittin Böcek’in seçim vaatleri arasında yer alan Bilim Köyü, Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından hayata geçiriliyor. Serik Boğazkent’te bulunan ve atıl olan kamp alanı yeniden düzenlenerek Bilim Köyü haline getiriliyor.

Kamplar ve Eğitimler Düzenlenecek

Bilim Köyü projesi çocuk ve gençlere erdemli, donanımlı, yenilikçi, bilimsel alandaki gelişmeleri yakından takip eden, özgün fikirler üretebilen ortak bir çalışma alanı sunacak. Ayrıca merkezde çocuk ve gençlerin; bilimi, teknolojiyi, mühendisliği, sanatı ve matematiği eğitici ve eğlenceli şekilde öğrenmeleri için felsefe, uzay, deniz ve kuş halkalama kampları gibi çeşitli kamplar ve eğitimler de düzenlenecek


Dört Dörtlük Bilim Yuvası

Daha evvel Serik Güreş Eğitim Merkezi olarak hizmet veren yerleşke Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yapılacak gerekli düzenlemelerin ardından dört dörtlük bilim ve eğitim yuvası olacak. 50 kişilik konaklama kapasitesi ve tüm ihtiyaçların karşılanacağı şekilde dizayn edilen Bilim Köyü konaklama ve idari bina, atölye ve eğitim çadırı, çok amaçlı oturma alanları ve çadır alanlardan oluşacak. Kamp çalışmalarının başlandığı merkezde en kısa sürede tüm faaliyetle aktif olacak.  Gerekli bilgiye Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü 0-242 321 24 70 no’lu telefondan ulaşılabilir. 
 


501 OKUNMA
Paylaş
Etiketler
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!