Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Etkinliklerinde Kültür Şöyleni

Haberler06 Haziran 2018
149 OKUNMA
Paylaş

Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinliklerinde Kırgızistan ve Kazakistan kültürü tanıtıldı. Konya Büyükşehir Belediyesi semazenleri de sema gösterisiyle izleyenleri hayran bıraktı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Ramazan Etkinlikleri renkli sahne gösterileri, hemşeri geceleri, ünlü sanatçıların konserleriyle vatandaşlara unutulmaz akşamlar yaşatıyor. Büyükşehir Belediyesi Karaalioğlu Parkında kurduğu etkinlik sahnesinde Türki Cumhuriyetleri rüzgarı esti. Kırgızistan ve Kazakistan’dan gelen yaşları 8-14 arası olan 42 kişilik öğrenci grubu muhteşem bir gösteri sundu. İlk olarak ülkelerine ait şarkıları seslendiren çocuklar jimnastik gösterileri, yöresel danslar sergiledi. Final danslarını Türk devletlerinin bayraklarının yer aldığı bir koreografi ile bitiren ekip, büyük beğeni topladı. Program sonunda Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Okan Yavuz tüm öğrenciler adına grup koordinatörüne çiçek takdim etti.  

Sema gösterisi büyüledi
Dans gösterileri ardından program Konya Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Kültür Etkinliği ile devam etti. Konya Büyükşehir Belediyesi sanatçıları programa tasavvuf müziği ve ilahilerle başladı. Vatandaşlara duygu dolu anlar yaşatan etkinlik, Semazenlerin Mevlevi geleneğinin en güzel örneklerini sergilediği Sema gösterisiyle sona erdi.  


Şarampol Caddesinde her akşam birbirinden güzel programlarla Ramazan coşkusu sürüyor. Geleneksel kostümlü kortejle başlayan programlar, karakter doğaçlamalı ve çeşitli etkinliklerle gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ediyor.


149 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!