Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden Aşure İkramı

Haberler21 Eylül 2018
440 OKUNMA
Paylaş

Büyükşehir Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle Antalya Muratpaşa Camii’nde ve Alanya’da toplam 3 bin 500 kişiye aşure ikram etti. Muharrem ayı boyunca kent merkezi ve ilçelerinde 35 bin kişiye aşure dağıtılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı birlik, beraberlik ve paylaşımların arttığı Muharrem ayında aşure ikramı yapıyor. Antalya merkezinde ve ilçelerde halkın yoğun olduğu noktalarda vatandaşlara aşure dağıtılıyor.
Kuyruk Oluştu
Büyükşehir Belediyesi tarafından Cuma namazı sonrası Muratpaşa Camisinde halka aşure ikramı yapıldı. Büyükşehir’in ikramına vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Vatandaşlar aşure almak için uzun kuyruklar oluşturdu. Toplamda 2 bin kişilik aşure dağıtımı gerçekleşti. Aşure kazanı etrafında bir araya gelen vatandaşlar, aşurenin tadına baktı.  
Turistler de Aşure Kuyruğunda 
Büyükşehir Belediyesi ayrıca Alanya’da da 1500 kişilik aşure dağıtımı yaptı. Alanya Aşevi’nde hazırlanan aşure Alanya Atatürk Anıtı önünde ikram edildi. Alanyalılar kadar yabancı turistler de kuyruğa girerek aşurenin 
 


440 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!