Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden Fırtına ve Yağmur Seferberliği

Haberler27 Ocak 2021
384 OKUNMA
Paylaş

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde dün akşamdan bu yana etkili olan şiddetli yağış ve fırtınanın yarattığı olumsuzlukları gidermek için tüm birimleriyle görev başındaydı.

Antalya’da etkili olan fırtına ve şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi, gece ve gündüz tüm ekipleri ile teyakkuzda kalarak, olumsuzluklara müdahale etti. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İtfaiye, ASAT, Park ve Bahçeler ile Fen İşleri ekipleri tüm ilgili birimleriyle kesintisiz görev yaptı. 

Devrilen Ağaçlara Anında Müdahale

Hızı saatte 90 km’ye ulaşan fırtına ve sağanak yağış nedeniyle şehir merkezi ve ilçelerde bazı ağaçlar devrilirken, bazılarının da dalları kırıldı. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri gelen ihbarlara anında müdahale etti. Birçok noktada yola devrilen ağaç ve ağaçlardan kopan dallar ulaşımı tehlikeye atacak noktalardan kaldırıldı. Ekiplerin gece başlayan ve kesintisiz süren çalışmalarla zarar gören onlarca ağaca müdahale etti. 


Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri de merkez ve ilçelerde su baskını, çatı uçması ve ağaç devrilmesi gibi 40 olaya müdahale etti. Ekipler, şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle Kemer, Konyaaltı, Muratpaşa ilçelerinde araç içerisinde mahsur kalan vatandaşların tahliyesini gerçekleştirdi.  Muratpaşa ilçesi Kemerağzı bölgesinde bu baskını sonucu kaldığı iş yerinde mahsur kalan bir vatandaşı da botla kurtardı.  İtfaiye ekipleri Döşemealtı, Aksu ve Kepez’de evlerine su basan vatandaşların yardımına koşarken, kentin çeşitli noktalarında ağaç devrilmesi ve çatı uçması gibi olaylara müdahale etti. 


Kirpiye Yardım Eli

İtfaiye ekipleri, Konyaaltı ilçesi 27’nci Sokak’ta bir site bahçesinde yağmur suyunun dolması üzerine mahsur kalan bir kirpiye de yardım eli uzattı. Vatandaşların ihbarıyla olay yerine giden itfaiye ekipleri, kirpiyi mahsur kaldığı yerden alarak, güvenli bölgeye bıraktı. 384 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!