Antalya Devlet Opera ve Balesi ‘La Bohème’ Operasını Sahneleyecek

Haberler15 Aralık 2022
616 OKUNMA
Paylaş

Antalya Devlet Opera ve Balesi, ‘La Bohème’ operasını Antalyalı sanatseverler için 17 Aralık Cumartesi akşamı tekrar sahneleyecek.

Rejisör Yiğit Günsoy tarafından sahneye konulan ‘La Bohème’ operasında Antalya Devlet Opera ve Balesi orkestrasını şef İbrahim Yazıcı’nın yönetirken eserde başkemancılığı Fahrettin Arda üstlenecek. Konusu 1830’lu yıllarda geçen operanın dekor tasarımı Gürcan Kubilay, kostüm tasarımı Gülden Sayıl ve ışık tasarımı Mustafa Eski imzasını taşıyor. Tek ara ile sahnelenen 4 perdelik eserde Antalya Devlet Opera ve Balesi korosu şef Mahir Seyrek, çocuk korosu ise Sinem Ulusoy tarafından çalıştırıldı.

Konusu Paris’te geçen ve nakışçı bir kadın olan Mimi ile şair Rodolfo arasındaki aşk üzerine odaklanan eserde ‘Rodolfo’ rolünü Burak Pektaş, ‘Mimi’ rolünü Sevinç Bilgin, ‘Marcello’ rolünü Melih Tepretmez, ‘Musetta’ rolünü Serap Demirhan Işık, ‘Colline’ rolünü Şafak Güç, ‘Schaunard’ rolünü Mehmet Ali Tutar, ‘Benoit’ rolünü Onur Alpaslan, ‘Alcindoro’ rolünü Toygarhan Atuner, ‘Parpignol’ rolünü Cüneyt İ. Erdoğan, ‘Gümrük Çavuşu’ rolünü Emre Aytekin ve Yalçın Ünsal canlandıracak.


 


616 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!