Antalya Eynif Ovası’nda Yangın: 1500 Yılkı Atının Hayatı Tehlikede

Haberler04 Ağustos 2021
1.4B OKUNMA
Paylaş

Bölgede yılkı atlarının dışında başka hayvanların da bulunduğunu kaydeden Antalya Büyükşehir Belediyesi, alanda ne kadar hayvan olduğunun bilinmediğini belirtti.

Antalya’da orman yangınlarını söndürme çalışmaları devam ederken, alevler 1500 yılkı atının yaşadığı Eynif Ovası‘nı da sardı.

Yangın sebebiyle yılkı atlarının hayatı tehlikedeyken, bölge halkı ve yaşam hakkı savunucuları yangına acil müdahale edilmesi için çağrıda bulunuyor.

Başka hayvanlar da var
Alanın yılkı atları için doğal bir bölge olduğunu belirten Antalya Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu, veteriner ekiplerin şu anda tedavi, bakım ve nakil işlemleri için alanda olduğunu kaydetti.

Ayrıca belediye, bölgede yılkı atları dışında da hayvanların olduğunu, vatandaşların her yıl ekim ayında geri almak üzere mart ayı başlarında büyük ve küçükbaş hayvanlarını bu bölgeye bıraktığını kaydetti.


Belediye, bölgedeki hayvan sayısıyla ilgili olarak ise “Şu an yangın nedeniyle hayvanların nerede olduğu belli değil” dedi.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvanların başında kimse olmadığının altı çizilirken, Eynif’in alageyikler için de üreme noktası olduğu belirtildi.


1.4B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!