Antalya'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlanacak

Haberler17 Mayıs 2018
165 OKUNMA
Paylaş

Muratpaşa Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için Antalya’nın ana caddelerinden Tekelioğlu’nu dev Türk Bayrakları ve Atatürk posteriyle donattı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan bağımsızlık ateşinin yakmasının 99’uncu yıl dönümünü, 19 Mayıs Cumartesi günü saat 19.00'da başlayacak Konyaaltı varyantından Cumhuriyet Meydanı’na uzanacak fener alayı ve Duman konseriyle kutlamaya hazırlanan Muratpaşa Belediyesi’nde, tüm hazırlıklar tamamlandı.  

Hazırlıkları kapsamında Muratpaşa Belediyesi, her ulusal bayramda olduğu gibi kentin en işlek caddelerinden Tekelioğlu, dev Türk Bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatıldı. Caddeyi baştan sona saran bayraklar ve Atatürk resimleriyle Muratpaşa, 19 Mayıs coşkusunu günler öncesinden yaşamaya başladı.

İftariyelik Dağıtılacak

100’ün üzerinde sivil toplum örgütü, sendika ve siyasi partinin oluşturduğu Cumhuriyet için Antalya El Ele Platformu’yla birlikte gerçekleştirilecek kutlamalara oruçlu olarak katılacak Antalyalılar da unutulmadı. Kutlamalarda oruçlu olan vatandaşlara Muratpaşa Belediyesi; Cumhuriyet Meydanı ve fener alayı yürüyüşünde, oruçlu Antalyalılar’a  iftariyelik dağıtacak.


165 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!