Antalya'da Beş Yıldızlı Otellerin Yanı Başında İzole Tatil

Haberler31 Mayıs 2021

Antalya’da beş yıldızlı lüks otellerin hemen yanı başında denize sıfır olarak kurulan çardaklarda yaşayan vatandaşların izole tatil keyfi başladı. Çoğunluğunu yerli vatandaşların oluşturduğu bölgedeki yaşam, 5 yıldızlı otellerdeki diğer tatilcileri bile kıskandırıyor.

Antalya'da 5 yıldızlı otellerin yoğun bulunduğu bölgenin hemen yanında yer alan Kumköy Mahallesi'nde, denize sıfır çardaklar yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekiyor. Aksu ve Serik ilçeleri başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir tarafından gelen yüzlerce kişi, yaz aylarını denize sıfır bölgeye kurdukları ahşap çardaklarda geçiriyor. Hem uzaktan eğitim, hem havaların bu yıl mevsim normallerinin üzerinde sıcak seyretmesi sebebiyle mayıs ayı başında bölgeye taşınmaya başlayan vatandaşlar, ilk olarak çardaklarını tamir ediyor. 

Tam kapanma ve hafta sonu kısıtlamalarını burada geçiren bölge halkı, 500'ü geçkin çardakta yaşam tarzlarıyla yerli ve yabancı turistleri kıskandırıyor. Yaklaşık 2 bin kişinin yaşadığı çardakların, ormanlık alana ve denize yakın olması da bölge halkına huzur veriyor.


Kaynak: İHA


Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!