Antalya'da Kapalı Yol Yenilenecek

Haberler15 Mayıs 2018
400 OKUNMA
Paylaş

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Şarampol Caddesi devamındaki Kapalı Yolu da günün ihtiyaçlarına göre yeniden düzenleyeceklerinin bilgisini vererek, “Kent merkezini müthiş bir cazibe alanına dönüştüreceğiz” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AESOB’un Şarampol Kapalı Yol esnafına yönelik düzenlenen Esnaf Buluşma Kahvaltısına katıldı.

Başkan Türel, Antalya’da ticaretin, ekonominin, sosyal hayatın, gelişmesi için bir çok yatırım yaptıklarını belirtti. Antalya’nın her caddesini ayrı ayrı ele alarak, tarihi caddeleri eski günlerindeki şaşalı günlerine döndürmek istediklerini vurgulayan Türel, “İşte Şarampol’de ‘Efsane geri dönüyor’ dedik, güzelleştirmesini tamamladık. Ama bir yeri yapmak yetmiyor, istenilen ticari canlılığa kavuşmasını sağlamamız gerekiyor. Şarampol Şenlikleri düzenledik. Bunu geleneksel olarak her sene sürdüreceğiz” dedi. Türel, Şarampol Caddesi’nde Ramazan boyunca mübarek ayın manevi havasına uygun etkinlikler düzenleyeceklerini de kaydetti.

“Kapalı Yol Bölümünü Yenileyeceğiz”

Kapalı Yol esnafının, ‘bu caddenin hali ne olacak” diye merak içinde olduğunu belirten Başkan Türel, şunları söyledi: “Kapalı Yol’da bizden önceki dönemde bir düzenleme yapıldı.  Tabi ki her geçen gün ihtiyaçlar değişiyor. Çağın modern güzelliklerine göre geleneklerimize bağlı bir takım talepler çıkıyor. O yüzden Şarampol Kapalı Yol bölümünün yeniden yenilenmesi zamanı gelmiştir. Seçimlere 10 ay var. Bu süre içerisinde bir proje ve ihale süreci ile projelerimizi hazırlayacağız. Allah nasip ederse yeniden aday olduğumuzda, yeniden başkan seçildiğimizde bu bölümü de 2019 Martından sonra yapacağız.”

Şarampolde önemli bir yaşam hareketliliğinin söz konusu olduğunu kaydeden Türel, “Bu daha da güçlenecek. O turist bu dükkana girecek. 2019’dan önce Ali Çetinkaya Caddesi ile devam ettirerek Kaleiçi ve Balbey’le kent merkezini müthiş bir cazibe alanına dönüştüreceğiz. Bunları sizin için yapıyoruz” diye konuştu.


400 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!