Antalya’da Kar Yağışı Başladı! Antalya-Konya Karayolunda Kar Kalınlığı 20 Santime Ulaştı

Haberler03 Mart 2021
12.6B OKUNMA
Paylaş

Antalya’da kar yağışı devam ediyor. Antalya-Konya karayolunda kar kalınlığı 20 santime ulaştı. Uzun araçların geçişine izin verilmezken, ekipler sürücüleri dinlenme tesislerine yönlendiriliyor.

 

Antalya’yı Konya’ya bağlayan Akseki-Seydişehir Karayolu’nun 1825 metre rakımlı Alacabel Mevkisi’nde saat 15.00 civarında başlayan kar yağışı aralıksız olarak devam ediyor.

Kar yağışı nedeni ile saat 21.00’den itibaren TIR'ların geçişlerine izin verilmiyor. Uzun araçlar Akseki Bölge Trafik ekiplerince dinlenme tesislerine yönlendiriliyor.


Kar yağışının Akseki’nin Yarpuz Mahallesinden itibaren etkili olduğu ve Konya’nın Seydişehir ilçesine kadar devam ettiği bildirildi. Bölgede kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığı bildirilirken Karayolları Alacabel Ekibi çok sayıda iş makinesi ile kar kürüme ve tuzlama çalışması yaparak yolun trafiğe açık tutulmasını sağlıyor.

İHA'da yer alan bilgiye göre, kısıtlamanın da etkisiyle trafikte herhangi bir aksama meydana gelmediği bildirildi. Karayolları ekipleri yolu kullanacak olan sürücülerin zincirlerinin yanlarında bulundurmalarını istedi.


12.6B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!