Antalya'da Karavan Park Yapılıyor

Haberler20 Şubat 2023
721 OKUNMA
Paylaş

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı ilçesinde 50 karavan kapasiteli bir karavan park alanı yapıyor. Antalya'ya gelen karavan tatilcileri daha konforlu ve güvenli bir alanda konaklaya bileceklerler.

Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili son yıllarda karavanla seyahat eden tatilcilerin yoğun ilgi göstermesi sonucu sahile yakın birçok cadde ve sokakta park sıkıntısı yaşanmıştı. Bunun üzerine harekete geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı İlçesi Arapsuyu Mahallesi’nde 50 karavan kapasiteli, elektrik, alt yapı ve sosyal donatı alanlarının yer alacağı Karavan Park projesi başlattı. 

Konyaaltı Sahile 400 Metre Mesafede 

Son dönemde Konyaaltı Sahili ve çevresinde artan karavan araçların yoğunluğu sonucunda sokak ve caddelerde yaşanan kontrolsüz park sorunu ve trafik akışını olumsuz etkilemesi üzerine Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclisi’nde yeni karavan park alanı oluşturulması kararı alınmıştı. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yatırımlar Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmayla Arapsuyu Mahallesi’ndeki 6 bin 500 metrekare alan üzerinde inşaat faaliyetleri başladı. Konyaaltı sahiline 400 metre mesafede olan alan, toplu taşıma ve alışveriş merkezlerine de yakın konumda. 


50 Karavan Kapsiteli Olacak

50 karavan araç kapasiteli olan park alanında, karavanların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak elektrik ve sıhhi tesisat alt yapısı da olacak. Ailelerin güven ve konfor içerisinde konaklayabilecekleri Karavan Park içerisinde, büfe, çamaşırhane, mutfak, banyo ve tuvaletler yer alacak. 
 


721 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!