Antalya'da Karla Kaplı Yayla Yolları Ulaşıma Açıldı

Haberler19 Nisan 2020
245 OKUNMA
Paylaş

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa İlçesi’nde göçerlerin ve vatandaşların yaylalara ulaşımı sağlayan karla kaplı Akçal yolunu iş makineleri ile temizleyerek, ulaşıma açtı. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, hayvancılıkla uğraşan Yörük göçerlerinin yaylalara göçünün başlaması, yüksek kesimlerde hububat ekimi ve bahçe bakım zamanının gelmesi nedeniyle halen karla kaplı olan ilçelerdeki yayla yollarını ulaşıma açmak için yoğun mesai harcıyor. 

12 Mahalle Kullanıyor

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri son olarak yayla kültürünün fazla olduğu Gazipaşa İlçesi’nde Beyobası, Korubaşı, Koru, Bakılar, Ekmel, Kırahmetler, Muzkent, Zeytinada, Aydıncık, Çakmak, Parakende, Küçüklü mahallelerindeki vatandaşların yaylalara ulaşım için kullandığı Akçal Yolu ve Eski Yol güzergahını ulaşıma açtı. 

Kar Kütleleri Temizlendi

Büyükşehir Belediyesi’ne ait iş makineleri 1750 rakımlı Küllüin, Çataldaş, Murıklar, Yurt, Cinbiti, Salman, Kırahmetler, Berem, Darıderesi ve Muhaha yaylalarına ulaşımı sağlayan yol üzerindeki yoğun kar kütlelerini temizledi, yer yer oluşan göçükleri onararak ulaşıma hazır hale getirdi. Göçerlerin ve yaylacıların sıklıkla kullandığı yol hizmet vermeye başladı. 


Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz hafta da Gazipaşa Belediyesi ile birlikte 1800 metre yükseklikteki Gökkuzluk ve Berem yaylalarının karla kaplı yollarını temizleyerek, ulaşıma açmıştı.


245 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!