Antalya'da Kayak Sezonu Açıldı

Haberler06 Ocak 2020
1.2B OKUNMA
Paylaş

Antalya’nın gözde kayak merkezlerinden 2 bin 400 rakımlı Saklıkent’te kayak sezonu açıldı.

Ukrayna, Rusya ve Almanya gibi çeşitli ülkelerden turistler Antalya'ya hem kayak yapmaya hem de tatile geldi. Yerli turistler de haftasonlarının tadını Saklıkent Kayak Merkezinde çıkardı.

Her mevsimde ayrı güzel olan Türkiye'de kış turizmi başladı. Soğuk havaların tatil noktası kayak merkezleri de kar yağışlarının başlamasıyla açıldı. Kar tatili yapmak isteyenler Türkiye'nin kayak merkezlerine akın etti.

Saklıkent'te Türkiye'nin gözde kayak merkezlerinden biri. Beydağlarında bulunan Saklıkent 500 dağ evi ve kayak tesislerinden oluşan bir kayak kompleksi. Antalya gibi sıcak bir şehirde bulunduğu için geç açılıp erken kapanan Saklıkent Kayak Merkezi aralık ayı sonunda açılış yapıyor ve mart ayında kapanıyor. Ayrıca diğer merkezlerde olduğu gibi zorluk derecelerine göre farklı pistler bulunuyor ve hem acemilere hem de profesyonellere hitap ediyor.


Yaşlısından Gencine Herkes Kaydı

Hafta içi etkili olan kar yağışının ardından hafta sonunu fırsat bilen vatandaşlar, Saklıkent'te akın etti. Bazı vatandaşlar tesiste kayak yaparak karın tadını çıkarırken, bazıları da aileleriyle kızakla kayarak keyifli anlar yaşadı. Yerden kalkamayan acemi kayakçılar renkli görüntüler oluştu. Kendi imkanları ile poşet ve kızaklarda kayan günü birlikçiler de karın keyfini çıkardı. 7'den 70'e geniş bir kesimin akın ettiği tesiste çocuklar kadar büyükler de sevinçli anlar yaşadı. Yaşlı teyze ve amcalar çocuklar onları beklerken naylon poşetlerle kaydı. Profesyonel kayakçılar da izlemeye değer performans ortaya koydu.


"Pistlerde Kar Kalınlığı 2 Metreyi Buldu"

Saklıkent Kayak Merkezi İşletmecisi Cuma Özaydın, tesiste büyük bir yoğunluk olduğunu belirtti. İyi başladık, güzel geçiyor şuan için. İyi bir sezon olacağını umuyorum. Kar çok güzel, iki metreyi buldu pistlerde. Artık tüm kayakseverleri bekliyoruz" şeklinde konuştu.

"Dünyanın Her Yerinden Misafirlerimiz Var"


Tesiste Ukrayna'dan Rusya'ya ve Almanya'ya kadar çok sayıda turistin olduğunu belirten Özaydın, Antalya'nın turizm şehri olduğunun altını çizerek, "Bizim dünyanın her yerinden misafirlerimiz var. Burada teleferik var, kayak yapmayı bilmeyen günü birlikçiler teleferikle yukarı çıkıp inebiliyor. Yukarıda seyir terasımız var. Günlük kızak kiralayabiliyorsunuz, kayak kiralayabiliyorsunuz, snowboard kiralayabiliyorsunuz, piknik bile yapabiliyorsunuz. Saklıkent bambaşka bir yer. Tabi bir de leğenlerle kayanlar var, yediden yetmişe herkes kızakla kayıyor veya leğenini alan koşup geliyor" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA 


1.2B OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!