Antalya'da Raylı Sistemle Konyaaltı'na Ulaşılabilecek

Haberler23 Mayıs 2018
151 OKUNMA
Paylaş

Antalya'da yerel bir kanalın programına katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, soruları yanıtladı, hizmetlerini anlattı. Raylı sistem projesi kapsamında nostalji tramvayını da yenileyerek, Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kadar uzatıp, sisteme entegre edeceklerini anlatan Türel, böylece Müze önündeki durakla, Antalya’nın birçok noktasından varyanta ve Konyaaltı Sahil Projesi’ne ulaşılabileceğini kaydetti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarihinin en büyük projesi olan yaklaşık 1 milyar lira maliyetli Varsak-Zerdalilik 3. Etap Raylı Sistem Projesi inşaatının başladığını söyleyen Türel, eski Varsak Belediyesi arkasında yer alacak yeni depolama alanında çalışmaların sürdüğünü belirtti. Başkan Türel, Varsak-Otogar etabını yerel seçimlerden önce bitirip, sisteme yeni hattı bağlamak istediklerini kaydetti. Meydan-Aksu arasındaki 2’nci Etap Raylı Sistemi 5.5 ay gibi dünya rekoru bir sürede tamamladıklarına dikkat çeken Türel, “Kendimizle yarışıyoruz” dedi.

Raylı sistemle Konyaaltı’na Ulaşım

Proje kapsamında nostalji tramvayını da yenileyerek, Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kadar uzatıp, sisteme entegre edeceklerini anlatan Türel, böylece Müze önündeki durakla, Antalya’nın birçok noktasından varyanta ve Konyaaltı Sahil Projesi’ne ulaşılabileceğini kaydetti. Kundu - Büyük Liman arasında olacak ve bir kolu Varsak’a uzanacak yer altı metro hattını 2019 sonrası Antalya’ya kazandıracaklarını belirten Türel, gerekli tüm kamu izinlerini aldıklarını aktardı. Toplu ulaşımda gece ulaşımına yaz boyunca devam edeceklerini açıklayan Türel, yeni gövdeli hatlardan halkın memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Kırcami Sorunu Çözüldü

Kırcami sorununun çözüm aşamasında olduğunu belirten Başkan Türel, şunları aktardı “30 senelik bir sorun. Kırcami planlarını hep ‘mış’ gibi yaptı ilçe belediyelerimiz. Seçim zamanı hatırlanıp sonrasında unutuldu. Bu dönemde vatandaşları haklı taleplerinin yerine getirilmesi adeta kaçınılmaz zorunluluk. Üst ölçekli planları biz göreve gelir gelmez tamamladık. Sonra alt ölçek yani binlik planları tamamlandı. 18 imar uygulaması Muratpaşa Belediyesi yetkisi dâhilinde tamamlandı. Bizim için uzun sürede onaylamayacak uzatacak deniliyorken bir haftada onayladık. 18 uygulaması ile ilgili itirazların değerlendirilmesi hususunda Muratpaşa Belediyesi son çalışmaları tamamlıyor. Muratpaşa Belediye Başkanımız Ümit Uysal 5 Haziran’da Büyükşehir’e itirazların da değerlendirilerek onaylanmak üzere gönderileceğini ifade etti. Burada Ümit Başkan’a da çok teşekkür ediyorum. Siyaset yapmadı, meseleyi çözmeye çalıştı. Birlikte 2 farklı partiye mensup belediye başkanı olarak bir sorunu çözdük. Hayırlı olsun diyorum.”


151 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!