Antalya'da Toplu Taşımada Gece Seferleri Başladı

Haberler16 Mayıs 2018
157 OKUNMA
Paylaş

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ulaşım kolaylığını arttırmak ve kent içi kesintisiz ulaşımı sağlamak için toplu taşımada “Gece Seferleri” başlattı. Bazı yoğun hatlarda toplu ulaşım araçları sahura kadar hizmet verecek. Başkan Türel, Antalyalıların gece seferleri ile rahat bir ulaşım sağlayacağını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi, toplu taşımada yaz tarifesi uygulamasına geçti.

Sahura Kadar Hizmet

15 Mayıs’tan itibaren başlayan uygulama kapsamında; yolcu yoğunluğunun fazla olduğu hatlarda, gece saat 00:00 itibaren 60 dakikalık sefer aralıklarıyla, kalkış ve varış noktalarından çift yönlü olarak hareket eden araçlar, Ramazan ayında sahur vaktine kadar vatandaşlara hizmet verecek.

Uygulama Yaz Boyunca Devam Edecek

Büyükşehir Belediyesi’nin gece seferi uygulaması Ramazan ayı sonrasında da yaz ayları boyunca devam edecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyalıların toplu ulaşım konusunda sıkıntı yaşamaması için her türlü imkanı seferber ettiklerini belirterek, “Vatandaşımız gündüz olduğu kadar gece de toplu ulaşım hizmeti alacak. Özellikle yazın Antalya’da geç saatlere kadar süren canlı hayata katılmak isteyenler için gece ulaşımı rahatlık sağlayacak” dedi.

GECE SEFERİ UYGULAMASI YAPILAN HATLAR

AC03  ( Aksu – Minicity )

KL 08 ( Konyaaltı – Sarısu )

LF10  ( Ünsal – Lara )

UC11 ( Uncalı – Meydan

MC12 ( Masadağı – Meydan )

VL13A ( Varsak – Lara )

VS18  ( Varsak – Sarısu )  


157 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!