Antalyalılar Dikkat! Soğuk ve Yağışlı Hava Geliyor!

Haberler07 Nisan 2021

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre, bölgemiz yarından itibaren gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek.

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; Bölgemiz yarından itibaren gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. Yağışların; Perşembe (08.04.2021) günü Muğla çevrelerinden başlamak üzere zamanla bölge genelinde, Cuma (09.04.2021) günü ise Antalya’nın doğu ilçelerinde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.

Rüzgârın; Cuma ve Cumartesi günleri kuzey yönlerden fırtına ve kuvvetli fırtına (62-88 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının; Cuma (09.04.2021) gününden itibaren, hissedilir derecede (6 ila 12) azalarak önümüzdeki hafta başına kadar mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

Soğuk ve yağışlı havanın bölgemizin iç kesimlerinde sebep olabileceği yer yer buzlanma ve don olayı ile kuvvetli rüzgâr ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekte olup, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınlayacağı uyarı ve tahmin raporlarının dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.


Uyarı Yapan Merkez: Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi


Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!