Antalya'nın UNESCO Listesinde Yer Alan Eserleri İçin Takvim Hazırlandı

Haberler20 Ocak 2020
962 OKUNMA
Paylaş

Geçtiğimiz yıl 15 milyon turist ağırlayan Antalya'da her 150 turistten bir kişi müzeye gitti. Turistleri daha çok müzeye çekmek için ise UNESCO listesinde yer alan 9 eserin yer aldığı takvim hazırlandı.

Dünyanın en çok turist ağırlayan üçüncü kenti konumundaki Antalya'da 2020'de dikkatler müzelere çekilmek isteniyor.

Antalya geçtiğimiz yıl 15 milyon turiste ev sahipliği yaptı. Verilere göre ise Antalya'da giden her 150 turistten bir kişi müzeye gitti. 

Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı ise, turistleri daha çok müzeye çekmek için çalışma başlattıklarını duyurdu. Çalışmalar doğrultusunda UNESCO Geçici Miras Listesi'nde yer alan 9 eser için takvim hazırladı.


Antalya'nın tanıtımı için hazırlanan takvimde Karain Mağarası, Alanya Kalesi, Perge Antik Kenti ve Aspendos Antik Kentleri, su kemerleri ve milli parklar yer alıyor. 

Takvimler fuarlarda ve uluslararası etkinliklerde dağıtılacak.

Turizmi 12 aya yaymak amacıyla hazırlanan projeyle tarihi ören yerleri ve müzelere ilginin artırılması hedefleniyor.


Mavi Boncuklu Paylaşım

Antalya turizmi, 8 Haziran 2019 yeni bir rekor kırarak dikkatleri üzerine çekmişti. Vali Münir Karaloğlu, sosyal medya hesaplarından yaptığı mavi boncuklu paylaşımda, 8 Haziran Cumartesi günü Antalya'ya hava yoluyla gelen turist sayısının 85 bin 205 kişi olduğunu belirterek, bu rakamın tüm zamanların gün rekoru olduğunu belirtmişti.


962 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!