Aşık Mahzuni Şerif Konyaaltı’nda Anılacak

Haberler31 Ekim 2023
431 OKUNMA
Paylaş

Anadolu’nun değerli halk ozanlarından Aşık Mahzuni Şerif, Konyaaltı’nda anılacak. 3 Kasım Cuma günü düzenlenecek konserde Kaan Tangöze ve Dil Tengi Grubu Aşık Mahzuni Şerif’in sevilen türkülerini seslendirecek.

"Mevlam Gül Diyerek", "Çeşmi Siyahım", “Yuh Yuh”, “Dom Dom Kurşunu” ve “Mehmet Emmi” gibi türküleriyle gönüllerde taht kuran halk ozanı Aşık Mahzuni Şerif, Konyaaltı’nda anılıyor. Konyaaltı Belediyesi ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Antalya Şubesi’nin ortaklaşa gerçekleştireceği etkinlikte Duman grubunun solisti, sevilen sanatçı Kaan Tangöze ve Dil Tengi Grubu Aşık Mahzuni Şerif’in türkülerini seslendirecek. Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi’nde 3 Kasım Cuma günü saat 20.00’de gerçekleştirilecek konser ücretsiz olacak.

ZULME KARŞI ÇIKTI

Aşık Mahzuni Şerif’in Anadolu’nun yetiştirdiği değerli halk ozanlarından biri olduğunu vurgulayan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Aşık Mahzuni Şerif, sömürüye, zulme karşı çıkmış değerli bir halk ozanımızdır. Ülke sorunlarını, uğradığı baskıları türkülerinde işlemiştir. Kendisini rahmet ve minnetle anıyoruz. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Antalya Şubesi ile birlikte düzenleyeceğimiz “Aşık Mahzuni Şerif Anma Konseri”mize tüm halkımızı bekliyoruz” dedi.431 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!