Başkan Böcek “Yine Ciğerimiz Yanıyor”

Haberler25 Temmuz 2023
414 OKUNMA
Paylaş

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kemer Göynük’te söndürme çalışmaları devam eden orman yangını alanında incelemelerde bulundu. “Yine ciğerimiz yanıyor. Antalya’mıza geçmiş olsun” diyen Başkan Böcek, toplam 73 araç ve 223 personelle söndürme çalışmalarına destek verdiklerini söyledi. 

Antalya’nın Kemer ilçesi Göynük Mahallesi’nde dün akşam çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları aralıksız sürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek,  Göynük’e giderek, incelemelerde bulundu. Başkan Böcek, yangının söndürülmesi için tüm imkanlarıyla seferber olan Büyükşehir Belediyesi’nin yangın söndürme çalışmalarını koordine etti, son durum hakkında bürokratlarından bilgi aldı. 

180 Hektara Ulaştı

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile birlikte basının karşısına geçen Başkan Muhittin Böcek, Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin dün akşam 21.15’te gelen ihbarın hemen ardından bölgeye sevk edildiğini söyledi. Başkan Böcek, ASAT dahil, 22’si itfaiye müdahale aracı, 24’ü arozöz ve 7’si iş makinesi olmak üzere toplam 73 araç ve 223 personelle yangın söndürme çalışmalarına destek verdiklerini anlattı. Son gelen bilgilere göre Böcek, kısa zamanda 180 hektar alanı etkilendiğini aktardı. 


Emek Veren Herkese Teşekkür

Antalyalı hemşerilerine “geçmiş olsun” dileklerini ileten Başkan Muhittin Böcek, “Yine  ciğerimiz yanıyor. Ankara, Konya, Isparta gibi çevre illerimizden destek için ekiplerini gönderen tüm belediye başkanı arkadaşlarıma, devletimizin tüm kurumlarına, kısacası burada emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Yangın sarp arazide olduğu için mücadele yoğunlukla havadan yapılıyor. Kara ekipleri de destek oluyor. Yangın, sarp alanda olması ve poyrazın etkisiyle henüz kontrol altına alınamadı. Mücadele yoğun bir şekilde sürüyor” dedi.
 


414 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!