Batı Akdeniz Kış Sezonuna Hazır

Haberler17 Ocak 2020
552 OKUNMA
Paylaş

Yaz ve kitle turizmiyle öne çıkan başta Antalya olmak üzere Batı Akdeniz bölgesinde kış turizmi özellikle de kayak merkezleri yoğun ilgi görmeye başladı.

Batı Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya Saklıkent, Burdur Salda ve Isparta Davraz kayak merkezlerinde kış turizm sezonu başladı. Karne tatilinde ise kayak merkezlerindeki tesislerdeki doluluk oranı yüzde 90'ları aşmış durumda bulunuyor.

Saklıkent Konut Yapı Kooperatifi Başkanı Emin Altıner, kayak merkezinin sezona hazır olduğunu ve kar kalınlığının 60 santimetreyi geçtiğini söyledi. Hafta sonları günübirlik ziyaretçi sayısının her geçen gün arttığını ifade eden Altıner, "Kayak merkezine genellikle günübirlik ziyaretçiler ilgi gösteriyor. Bölgedeki mevcut otelde 130 yatak kapasitesi var. Önümüzdeki hafta 5 yıldızlı bir otel daha hizmete girecek. Gelecek yıl da daha önce Uzan Grubuna ait otel başka bir şirket tarafından işletmeye açılacak" dedi.


Emin Altıner, Saklıkent kayak merkezi yollarının yapıldığını, 3 yıl önce kış sezonunda 35 bin olan ziyaretçi sayısının 300 bine çıktığını ve önümüzdeki yıllarda da 1 milyon ziyaretçi hedeflendiğini kaydetti.

Kaynak: İHA 


552 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!