BHM Otelcilik, Avrupa'nın En İyi İşverenleri Listesinde Yerini Aldı

Haberler13 Eylül 2022
447 OKUNMA
Paylaş

BHM Otelcilik, işyeri kültüründe küresel otorite olan Great Place to Work® Europe tarafından hazırlanan Europe Best Workplaces Listesi’ne yer almayı başararak, çalışan deneyimine dayalı harika bir işyeri kültürü yarattığını göstermiş oldu.

2022 başında aldığı “Harika Bir İş Yeri Sertifikası”na bu sene “En İyi İşveren 500-1000 Çalışan’’ kategorisinde Türkiye üçüncülüğünü ekleyen BHM Otelcilik; şimdi de Avrupa’nın En İyi İşverenler Listesine girerek başarılarını bir adım daha öteye taşıdı.

Kendi ülkesinin en iyi işveren listesine giren toplam 37 ayrı ülkeden, 3 binden fazla şirketten, 1 milyon 400 bin çalışanın geri bildirimlerine dayanarak oluşturulan liste; çalışanların hakkaniyet ve adalet algısı, takım ruhu, çalışan aidiyeti hissi, yöneticiler ve çalışanlar arasındaki ilişki ve harika İK uygulamaları konulardaki başarıları yansıtan Great Place to Work® Europe’s Best Workplaces Listesi’nde yer alan BHM Otelcilik; yarım asırlık, ‘‘mutlu çalışan – mutlu misafir’’ felsefesine sıkı sıkıya bağlı kaldığını gözler önüne serdi.

Ödülle ilgili olarak değerlendirmelerini paylaşan BHM Grup İnsan Kıymetleri Direktörü İbrahim Hakan YILMAZ, “2022 Ocak ayında Great Place To Work sertifikası ile ödüllendirilmemizin ardından Mart ayında 500-1000 çalışan kategorisinde Türkiye’nin En İyi 3. İşvereni ödülünü almamız ve Eylül ayında Büyük Şirketler Kategorisinde Avrupa’nın En İyi İşverenleri listesinde yer almamızdan ötürü BHM olarak onur duyduk. Emin adımlarla sürdürdüğümüz kurumsal gelişim yolculuğumuzda tüm başarılarımızın kaynağında takımlarımız ve onu oluşturan çalışanlarımız var. İşimizin temeli olan hizmeti ve değeri üreten, misafir memnuniyetinin en önemli unsuru olan çalışanlarımıza verdiğimiz değer gereği BHM’nin bir parçası olduklarını onlara hissettirmek ve onların memnuniyetini sağlamak bizim için esastır. İnsan odaklı yaklaşımımızla BHM’de her çalışanımızı bir yetenek olarak görmek ve onları geleceğe taşımak temel ilkelerimiz arasında yer alır. Çalışanlarımıza ön koşulsuz ve şartsız, gelişim fırsatları sunmak üzere yapılandırılmış programlarımızla geleceğin yönetici ve liderlerini yetiştiriyoruz. İş birliği, etkin iletişim ve takdir kültürü gibi alanlarda sürdürülebilir uygulamalarla çalışan bağlılığını artırmayı hedefliyoruz. BHM olarak yerel değerlerden güç alan, yenilikçi ve saygın bir şirketler grubu olmayı sürdürebilme vizyonunu ve şirketlerimizde adil, güvenilir ve duyarlı bir çalışma ortamını hayata geçirmemizde başarımızı çalışanlarımızın adanmışlığına ve kültürümüze sahip çıkmalarına borçluyuz. Çalışanlarımıza öncelik vermeye devam edeceğiz ve daha nice başarılara tüm çalışanlarımızla birlikte imza atacağız’’ dedi.


Şirket içinde yapılan çalışan anketleri; çalışanların işlerinden keyif aldıklarını, başarı ve takdir duygusu hissettiklerini de gösteriyor. BHM’nin geleceğine güvendiklerini belirten çalışanlar, kendilerini ve kariyerlerini güvende hissettiklerini, şirketin parçası olmaktan gurur duyduklarını belirtiyorlar.

8 Eylül Cuma akşamı İtalya’da Venedik Hilton Molino’da verilen Avrupa’nın En İyi İşvereni ödülü aynı zamanda bir Türk Otelcilik markası olan BHM’nin turizm alanında sektördeki nitelikli iş gücünü arttırmak ve bu alanda çalışan insanların yaşam kalitesini yükseltmek için yaptığı yatırımların dünyaya iyi bir örnek olma çabasının güçlü bir göstergesidir. 

BHM Otelcilik; insana, çalışana verdiği önem ve turizm alanında yaptığı yatırımlarla, turizm sektöründeki nitelikli iş gücünü artırarak, çalışanların yaşam kalitesini yükselterek, sektöründe iyi bir örnek olmaya devam etmektedir.


BHM Otelcilik Hakkında 

BHM Otelcilik, 50 yılı aşan Barut markasının felsefesini esas alarak; insana, doğaya, tarihe ve sanata ait sevgi ve sorumluluklarını iştiraklerine yüksek standartlar ile yansıtmaktadır. Köklü geçmişinden aldığı güç ve deneyim ile, Kemer ve Sorgun’daki işletmelerinden sonra 2014 yılında Akra ve Akra V olarak ilk kez şehir otelciliğine adım atarak, Antalya’ya taze bir soluk getirmiştir. Turizm yatırımlarını, 2015’te Tui Blue Sensatori Barut Fethiye ile devam ettirip; 2019’da The Residence at Tui Blue Sensatori Barut Fethiye ile toplamda 6 işletmesiyle hizmet vermeye devam etmektedir.


Akra markasıyla, 50 yılı aşan tecrübesi ile uluslararası alanda hızla büyüyen şehir otelciliği alanında Antalya’da sunduğu hizmet ile 2017 yılından bu yana; Urban Social (Kentli Sosyal) Konsepti ile şehir oteli anlayışını farklı bir boyuta taşıyan Akra, misafirlerine; Akra Caz Festivali, Meze Festivali, Tour of Antalya ve Akra Gran Fondo Bisiklet Yarışları gibi önemli organizasyonlarının yanı sıra kültür-sanat ve sosyal yaşamın değerli isimlerini şehirle bir araya getirmeye devam etmektedir. 

Great Place to Work® Hakkında

Great Place to Work®, işyeri kültürü ve çalışan deneyimi konusunda uzman küresel otoritedir. 1992'den beri dünya çapında 100 milyondan fazla çalışanın dahil olduğu Trust Index© anketinden elde ettiğimiz derin analizleri harika bir iş yeri deneyimini neyin oluşturduğunu tanımlamak için Kullanmaya devam ediyoruz. Her şeyin temelinde Güven vardır. Tüm çalışanlar için yüksek güvene dayalı bir iş deneyimi yaratarak organizasyonların kültürlerini ölçmelerine ve daha iyi iş sonuçları üretmelerine yardımcı oluyoruz. Kurum kültürü ve çalışan deneyimi analiz platformumuz Emprising®, liderlere veri ve insan odaklı kararlar verebilmeleri için ihtiyaç duydukları anketler, gerçek zamanlı raporlama ve içgörüler sağlamaktadır. Great Place to Work® Aynı zamanda Great Place to Work-Certified™ şirketleri ve Türkiye’nin En iyi İşverenler Listeleri’nin yanı sıra sektörel, bölgesel listeleri açıklayarak çalışan deneyiminizi en iyiler ile kıyaslayabileceğiniz benzersiz veri içerikleri sağlamaktadır. Misyonumuz organizasyonların herkes için harika iş yerleri haline gelmesine yardımcı olarak daha iyi bir dünya inşa etmektir.
 


447 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!