Corendon Airlines 19. Sezonunu Kutluyor

Haberler12 Nisan 2023
770 OKUNMA
Paylaş

Dünyanın bir numaralı tatil destinasyonlarına başta Türkiye olmak üzere Hollanda, Belçika, Almanya, İngiltere, Polonya gibi birçok Avrupa ülkesinden operasyonlarını sürdüren ve düzenlediği direkt uçuşlarla uluslararası bir tatil havayolu konumuna gelen Corendon Airlines, 19. sezonunda da turistleri tatil cennetlerine taşımaya devam ediyor.

Gerçekleştirdiği başarılı operasyonlar ile Avrupa’da güçlü bir marka konumuna gelen Corendon Airlines, kısa süre içerisinde sektördeki büyük rakiplerin arasına girmeyi başardı. Başarılı havayolu şirketi, ilk uçuşunu ise 12 Nisan 2005 tarihinde CAI 855 uçuş koduyla Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Amsterdam’a gerçekleştirmiş ve Sabiha Gökçen pistinden kalkan ilk yolcu uçağı olma unvanını almıştı.

Kurulduğu günden bu yana uçuş ağını ve filosunu her geçen yıl daha da büyüten Corendon Airlines, biri Türkiye, ikisi ise Avrupa bayraklı olmak üzere toplamda üç havayolu şirketi ve 37 uçaklı filosuyla yılda 7 milyonun üzerinde yolcuyu taşımaya devam ediyor. Corendon Airlines, ülkemize en fazla turist getiren havayolu şirketleri arasında yer alırken, Avrupa’nın birçok ülkesinden en popüler tatil destinasyonlarına direkt uçuşlar düzenliyor. Corendon Airlines yeni sezonunda uçuk noktalarını geliştirmeye devam ediyor. Türk turizminin gelişiminde büyük pay sahibi olan Corendon Airlines, artan koltuk sayısı ve uçuş frekansıyla birlikte 19. sezonunda da güneşli destinasyonlara ulaşmak isteyenlerin tercihi.

İlk uçuşlarının üzerinden neredeyse 20 yıl geçtiğini belirten Corendon Airlines Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Corendon Airlines personeli ile paylaştığı kutlama mesajında: “İlk uçuşumuzu 12 Nisan 2005 tarihinde gerçekleştirmiştik. TC-TJA kuyruk koduyla havalanan Boeing 737-300 ile yaptığımız o ilk uçuştan bugünlere baktığımızda, 65 ülkede 165 havalimanına uçuş gerçekleştiren, yılda 7 milyonu aşkın yolcuyu  popüler tatil noktalarına taşıyan uluslararası bir havayolu haline geldik. Tüm bunların yanı sıra marka imajımızı güçlendirmek için spordan müziğe hayatın bir çok alanında gerçekleştirdiğimiz sponsorluklarla da sayısız organizasyonlarda ülkemizi gururla temsil ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Neredeyse çeyrek asırlık hikayemizde her zaman yanımızda olan ve adeta bir aile gibi çalışan tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, 19. sezonumuzun şirketimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.
Corendon Airlines; Almanya, Avusturya, İsviçre, Hollanda ve Belçika pazarlarındaki büyük rakiplerin arasına girerek elde ettiği başarıdan sonra şimdi de İngiltere, Polonya pazarlarında düzenlediği başarılı operasyonlar ile adından söz ettiriyor.770 OKUNMA
Paylaş
Etiketler
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!