Cumhuriyet’in Kazanımları Binaları Donattı

Haberler26 Ekim 2023
396 OKUNMA
Paylaş

Konyaaltı Belediyesi, #SeninSayende hashtagi ile Cumhuriyet’in kazandırdığı değerlerin yazılı olduğu sözlerden oluşturduğu pankartları hizmet binalarına ve ilçenin belirli noktalarına astı.

Cumhuriyet'in 100 yılını büyük coşkuyla kutlamaya hazırlanan Konyaaltı Belediyesi ilçeyi bayraklarla donattı. Konyaaltı Belediyesi belediyenin hizmet verdiği tüm binalara ve HayatPark’a da #SeninSayende hashtagi ile Cumhuriyet’in kazanımlarının yer aldığı sözlerden oluşturulan pankartlar astı. Pankartlar vatandaşların büyük beğenisini kazandı. Pankartların önünde fotoğraf çektiren Konyaaltı sakinleri, Cumhuriyet’in 100 yılında bu coşkuyu yaşattığı için Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’e teşekkür etti.

KADINLAR ÖZGÜRSE #SeninSayende

Pankartlarda cumhuriyetin kazanımları olan kadın haklarına, eğitim eşitliğine, bilime, sanata, spora, özgür düşünceye vurgu yapıldı. “Kadınlar Özgürse #SeninSayende”, Fikri Hür Vicdanı Hür Bir Milletsek #SeninSayende”, “Bu Işık Aydınlatıyorsa Bizi #SeninSayende”, “Çocuklarımız Geleceğe Umut Olabilecekse #SeninSayende”, “Umudumuzu Kaybetmediysek #SeninSayende”, “Gücümüzü Avrupa’ya Gösterebildiysek #SeninSayende” yazılarının yer aldığı pankartlar belediye hizmet binalarına, belediyenin çocuk ve gündüz bakımevleri ile yaşlı kreşine, eğitim merkezlerine, Müzik Akademisi’ne, kız yurduna, Gençlik Lokali’ne ve Hayatpark’a asıldı.396 OKUNMA
Paylaş
Antalya’da olan biten tüm etkinliklerden ilk önce sen haberdar ol!